ADDINOLi määrdeained pakuvad alati lisandväärtust, olenemata nende kasutusalast!

Made in Germany kvaliteettoodetes peitub tohutu suur potentsiaal, et vähendada elektrikulu või pikendada hooldusvälpasid. ADDINOLi määrdeained, mis on valminud meie pikaajalise teadustöö tulemusel firma omas laboris ja sageli tihedas koostöös teiste teadusasutuste või masinatootjatega, ületavad oma jõudluse poolest oluliselt DIN standardite miinimumnõudeid või masinatootjate spetsifikatsioone.

Seetõttu pakuvad ADDINOLi transmissiooniõlid, gaasimootori- või ketiõlid isegi rasketes ekspluatatsioonitingimustes masinale ja käitajale tõelist lisandväärtust.

Pikemad õlivahetusvälbad tänu Surftec® manusekomplektile

Klient: puidutööstus, Saksamaa
Seadmed: pidevpressi (MDF/HDF) kaksiklindi ajam

Väljakutse: katse käigus uuriti puitkiudplaatide pidevpressi ülemise lindi kahe paralleelselt identsetes tingimustes töötava planetaarülekande õlivanni temperatuuri muutumist. Kõigepealt mõõdeti ja fikseeriti õlivanni temperatuur erinevatel kiirustel seni kasutatud polüglükoolipõhise sünteetilise transmissiooniõliga. Temperatuuri erinevus oli kõikides mõõtmispunktides 1 kuni 3 °C.

Väiksest hõõrdetegurist tulenev jõuülekande suur efektiivsus

Pärast seda, kui vasakpoolses ajamis hakati kasutama ADDINOL Eco Gear 320 S õli, toimus uuesti temperatuuride põhjalik ülestähendamine kummaski planetaarülekandes (vasakul ja paremal). Pressi veelgi suuremal kiirusel (1130 mm/s) olid mõistagi mõlemad temperatuurid tõusnud, kuid kui ülemise parempoolse ajami temperatuur oli 93,7 °C, siis ADDINOL Eco Geariga õlitatud ülemise vasakpoolse ajami temperatuur vaid 84,7 °C. ADDINOL Eco Geari kasutamisel langes temperatuur võrreldes sünteetilise polüglükoolipõhise transmissiooniõliga keskmiselt 7 kuni 9 °C!

Rusikareegel: iga 10-kraadine temperatuuritõus kahekordistab õli vananemiskiirust ehk muudab õli tööea poole lühemaks. Seega on tähtis iga kraad, mille võrra õlitemperatuur langeb! See puudutab eelkõige transmissiooniõlisid, mis peavad püsima kaua töös.

Tulemus: tänu Surftec® manusekomplektile on ADDINOLi Eco Gear sarja õlide hõõrdetegur tunduvalt väiksem kui harilikel CLP tööstustransmissiooniõlidel. See garanteerib ülekande suurema efektiivsuse ja pikema õlivahetusvälba.

Tõhus kaitse korrosioonkulumise eest hoolimata happeliste ühenditega prügilagaasist

Klient: prügilagaasijaamade käitaja, Hiina

Seadmed: INNIO Jenbacher 320 gaasimootorid

Väljakutse: bio-, prügila- või reoveegaas koormab kütusena nii mootorit kui ka mootoriõli. Enamasti sisaldavad need gaasid tugevaid happeid tekitavaid kloori- ja väävliühendeid või räni, nagu nt antud juhul prügilagaasijaamas Hiina Guangdongi provintsis. Selleks et gaasimootoriõli määriks usaldusväärselt, peab ta neutraliseerima tekkivad happed.

ADDINOL MG 40-Extra Plussi kasutamisega käisid kaasas laboratoorsed analüüsid. Nii oli võimalik mootori ja gaasimootoriõli seisundit väga täpselt jälgida ning garanteerida rasketes ekspluatatsioonitingimustes mootori maksimaalse kaitse ja töökindluse.

Leelisreserv, mis tagab mootori kaitse ja maksimaalsed õlivahetusvälbad

Tulemus: vaatamata suurele ränisisaldusele (kuni 250 mg/kg) neutraliseeris ADDINOL MG 40-Extra Plussi suur leelisreserv usaldusväärselt põlemisprotsessil tekkivad happelised ühendid ja hoidis ära korrosioonkulumise. Lisaks mootori tõhusale kaitsele õnnestus ADDINOLi gaasimootoriõli kasutamisel pikendada õlivahetusvälpa 1930 töötunnini.

Nakkumine ketiga hoolimata ebasoodsatest keskkonnatingimustest?

Klient: pakendite tootmine, Tšehhi
Seadmed: konveieriketid munakarpide tootmisel

Väljakutse: kuna konveieriketid on kasutusel praktiliselt kogu munakarpide tootmisliini ulatuses, läbivad nad erinevaid sektsioone, kus valitsevad väga erinevad keskkonna- ja töötingimused. Ketiõli peab moodustama igas sektsioonis vastupidava õlikelme. Ahju tsoonides tuleb kettidel neli kuni kaheksa minutit taluda üle 220 °C temperatuuri. Märgades ja niisketes tootmisliini osades võib kettidele koguneda kiumassi, liimi ja vormiõli. Sestap on ketiõli optimaalne sobivus vastavatesse tingimustesse määrava tähtsusega.

ADDINOLi toode: ketiõli ADDINOL Roller Track Lube 150

Usaldusväärne määrimine tänu isepuhastusvõimele ja kõrgele leektemperatuurile

Tulemus: munakarpide tootmisliini konveierikettide määrimiseks valiti välja ADDINOL Roller Track Lube 150. Oma sünteetiliste koostisosade tõttu on ta kasutatav kuni +250 °C maksimumtemperatuuriga tingimustes. Pealegi aitab kõrgem leektemperatuur võrreldes varasemalt kasutatud õliga (290 °C vs. 264 °C) suurendada olulisel määral töökindlust. Kui ketid töötavad ebasoodsates keskkonnatingimustes, puutudes kokku tolmuga, veega või agressiivsete ainetega, on vaja kasutada määrdeaineid, mis on eriti hea roomavusega ning sisaldavad niiskuskindlaid baasõlisid ja manuseid. Lisaks on ADDINOL Roller Track Lube 150 isepuhastusvõimega. Spetsiaalsed manused tekitavad setetes, puidu- ja paberilisandites erineva tugevusega pindpinevuse, mille tulemusel mustus pehmeneb ja lahustub. See garanteerib omakorda puhta keti ja stabiilse määrdeainekelme.

Ei mingeid järeleandmisi toiduainete tootmisel

Klient: küpsetiste tööstuslik tootmine, Saksamaa

Seadmed: erinevad seadmed saiakeste, baguett’ide, ciabatta, pita leibade ja pitsasaiakeste tootmiseks: taina sõtkumismasinad, lintkonveierid, ahjud, pakendamismasinad jne.

Väljakutse: toiduainete toomisel võib juhtuda, et määrdeaine puutub mõnedes määrimiskohtades kokku toiduainetega. Selleks et tarbija jaoks oleks tagatud maksimaalne ohutus, peavad kasutatavad määrdeained vastama FDA (USA Toidu- ja Ravimiameti) rangetele nõuetele. Ameerika toidu- ja ravimiamet määrab ära, milliseid koostisaineid tohib kasutada toidutööstusmäärdeainetes. Vaatamata teistsugustele koostisainetele peavad keti- ja transmissiooniõlid ning määrded kaitsma efektiivselt rooste ja korrosiooni eest ning vähendama hõõrdumist ja kulumist. Peale selle peavad määrdeained pidama vastu toiduainetööstuse äärmuslikele keskkonnatingimustele, milleks on kõrged temperatuurid, vesi või niiskus, jahutolm, suhkur ja puuviljahapped.

ADDINOLi määrdeained NSF H1 sertifikaadiga garanteerivad masinate töökindluse ja küpsetiste ohutuse

Tulemus: ADDINOLi määrdeained on kasutusel alates 2009. aastast ühe saksa pagaritehase tootmismasinates. Toiduainetööstusele ettenähtud tootevaliku laienemisel ja ADDINOL FoodProof sarja turule jõudmisel asendati tehases kõik senised määrdeained NSF H1, koššeri ja halal’i sertifikaati omavate määrdeainetega. Esialgu eristati veel H1 määrimiskohti, kus määrdeaine kokkupuude toiduainetega pole välistatud, ning H2 määrimiskohti, kus määrde- ja toiduaine kokkupuude on välistatud. ADDINOLi määrdeained NSF H1 sertifikaadiga kasutatakse täna pea kõikides määrimiskohtades – ilma mööndusteta maksimaalse tootlikkuse või ebasoodsate keskkonnamõjude juures.

Näiteid kasutusel olevatest toidutööstusmäärdeainetest:

Meie põhipädevus

ADDINOL pakub tööstusvaldkonnale laia valikut kvaliteettooteid: gaasimootoriõlisid, tööstustransmissiooniõlisid, kõrgtemperatuurilisi ketiõlisid, toiduainetööstusele sobivaid määrdeaineid ja erimäärdeid. Lisaks on meil valikus ka harilikud ja rasksüttivad hüdroõlid, turbiiniõlid ning kompressoriõlid.

ADDINOLi määrdeained on kasutusel puidutööstuses, kipsplaatide, BOPP-kile, toiduainete tootmisel, biogaasi ning energeetika valdkonnas. Kõik määrdeained vastavad kõrgeimatele standarditele ja on kiidetud paljude masinatootjate poolt heaks. Pakume Teile personaalseid lahendusi, mis viivad töökatkestuste arvu miinimumini ja hoiavad maksimaalselt kokku kulusid. Küsige nõu meie kogenud ekspertidelt!

Võtke ühendust meie tehnilise meeskonnaga

Tooteid puudutavate küsimustega pöörduge palun meie abivalmi meeskonna poole. Selleks täitke allpool oleva kontaktivormi väljad või helistage numbril +372 627 9999.