Surftec® tehnoloogiaga ADDINOL Eco Grease PD 2-400 on uus ADDINOLi kõrge jõudlusega ja pikaajalise toimega plastne määre. Sünteetilise määrdena täiendab see ADDINOL Eco Gear S seeriat veere- ja liugelaagrite määrimiseks suurimatel koormustel.

ADDINOL Eco Grease PD 2-120 määret (mineraalse baasõli viskoossus: 120 mm²/s) tutvustasime Teile põhjalikult 07.04.2011 ilmunud uudises.
Uus ADDINOL Eco Grease PD 2-400 on toodetud polüalfaolefiini (viskoossus 40 °C juures 400 mm²/s) ja ADDINOLi tunnustatud Surftec® manusepaketi baasil. Tahkestina on kasutatud liitiumkompleksseepi. Määre ei sisalda tahkeid määrdeaineid ega silikooni. ADDINOL Eco Grease PD 2-400 kuulub konsistentsi klassi NLGI 2 ning selle DIN tähistus on KP2R-35.

Tänu tõhusale manusepaketile kaitseb ADDINOL Eco Grease PD 2-400 hõõrdepindu mikropitingu ja kontaktväsimuse, kulumise ja sööbe eest. Toode muudab isegi kahjustatud pinnad uuesti siledaks, omades nn PD (plastse deformatsiooni) efekti. ADDINOL Eco Grease PD 2-400 on ka väikestel ringkiirustel ja poolvedelikhõõrdumise tingimustes sööbekindel. Üliväike hõõrdetegur tagab kõikide laagriosade väiksema termilise koormuse ning aitab kokku hoida energiat ja pikendada hõõrdepaari tööiga.

ADDINOL Eco Grease PD 2-400 on erakordselt vananemiskindel ning vastupidav külmale ja kuumale veele. Optimaalne kasutustemperatuur jääb -35 ja +180 °C vahele. Määre kaitseb efektiivselt korrosiooni ja vibrokulumise eest. Toode sobib kasutamiseks keskmäärimissüsteemides ja ei kahjusta tavapäraseid tihendimaterjale.

Nende omaduste tõttu on ADDINOL Eco Grease PD 2-400 ideaalne määre aeglaste veerelaagrite ja kõikide kulumisele vastuvõtlike hõõrdepaaride pikaajaliseks ja eluaegseks määrimiseks äärmuslikes tingimustes, nagu nt vibratsiooni, tugevate temperatuurikõikumiste, löök- ja survekoormuse esinemisel.

Võimalikud kasutuskohad on: pealaagrid (nt tuulegeneraatorites), löökkoormuse all töötavad laagrid ja muud kasutuskohad, kus aeglased laagrid nõuavad ekstreemsetel koormustel usaldusväärset määrimist.

ADDINOL Eco Grease PD 2-400 ja ADDINOL Eco Grease PD 2-120 määret testiti FE-8 katsestendil. Neid määrde mehaanilis-dünaamilisi katseid tehakse rull-laagrites vastavalt standardile DIN 51819 (1.–3. osa). Katsetulemustele anti hinnang „väga hea“, mis tõestab nende määrete väga head kulumiskaitset.

Mõlemad määrded tagavad kasutusel olevate laagrite pika tööea ja sobivad esmajoones kasutamiseks tingimustes, kus kulumiskaitsele esitatakse väga kõrgeid nõudeid.

Toodet tarnitakse peamiselt vaatides, 25 kg ja 5 kg ämbrites ning 400 g padrunites.