Surftec® tehnoloogiaga ADDINOL Eco Grease PD 2-120 on ADDINOLi kõrge jõudlusega ja pikaajalise toimega plastne määre. Mineraalõlipõhise määrdena täiendab see ADDINOL Eco Gear M seeriat veere- ja liugelaagrite määrimiseks suurimatel koormustel.

ADDINOL Eco Grease PD 2-120 koosneb hoolikalt valitud mineraalõlide segust (viskoossus 40 °C juures 120 mm²/s) ja tõhusast ADDINOL Surftec® manusepaketist. Tahkestina on kasutatud liitiumseepi. Määre ei sisalda tahkeid määrdeaineid ega silikooni. ADDINOL Eco Grease PD 2-120 kuulub konsistentsi klassi NLGI 2 ning selle DIN tähistus on KP2N-35.

Tänu tõhusale manusepaketile kaitseb ADDINOL Eco Grease PD 2-120 hõõrdepindu mikropitingu ja kontaktväsimuse, kulumise ja sööbe eest. Toode muudab isegi kahjustatud pinnad uuesti siledaks, omades nn PD (plastse deformatsiooni) efekti. ADDINOL Eco Grease PD 2-120 on ka väikestel ringkiirustel ja poolvedelikhõõrdumise tingimustes sööbekindel. Üliväike hõõrdetegur tagab kõikide laagriosade väiksema termilise koormuse ning aitab kokku hoida energiat ja pikendada hõõrdepaari tööiga.

ADDINOL Eco Grease PD 2-120 on erakordselt vananemiskindel ning vastupidav külmale ja kuumale veele. Optimaalne kasutustemperatuur jääb -35 ja +140 °C vahele. Määre kaitseb efektiivselt korrosiooni ja vibrokulumise eest. Toode sobib kasutamiseks keskmäärimissüsteemides ja ei kahjusta tavapäraseid tihendimaterjale.

Need omadused teevad tootest ADDINOL Eco Grease PD 2-120 ideaalse määrde veerelaagrite ja kõikide kulumisele vastuvõtlike hõõrdepaaride pikaajaliseks ja eluaegseks määrimiseks äärmuslikes tingimustes, nagu nt vibratsiooni, tugevate temperatuurikõikumiste, löök- ja survekoormuse esinemisel.

Võimalikud kasutuskohad on: generaatori laagrid (nt tuulegeneraatoris), löökkoormuse all töötavad mootorreduktorid, (terase valtspinkide) etteandevaltside laagrid, trükiplaatide istupinnad (ajalehetrükimasinates), puidu freespingid, robotid ning muud kasutuskohad, mis nõuavad ekstreemsetel koormustel usaldusväärset määrimist.

ADDINOL Eco Grease PD 2-120 ületab oma tehniliste parameetrite ja toime poolest Castroli toodet Castrol Longtime PD 2 (varem Optimol).