Jätkuva globaliseerumise tagajärjel suurenevad transpordi vahemaad käigukastitootja ja lõppkliendi vahel ning pikenevad tarneajad. Tuuleturbiinide ja metallitööpinkide agregaatide optimaalseks kaitseks arendas ADDINOL koostöös käigukastitootjaga HUEBER uudse korrosioonitõrjeõli.Paljud käigukastide ja muude agregaatide, nagu nt hüdrosüsteemide, tootjad müüvad oma seadmeid kõikjal maailmas, kuid toodavad neid ainult ühes riigis. Tootmisest kuni paigaldamiseni kliendi juures võib sageli kuluda mitmeid kuid. Transpordikulude kokkuhoidmiseks väljuvad agregaadid tehasest reeglina ilma õlita. Esmatäitmine toimub enamasti kohapeal.

Väärtuslike käigukastide ja hüdrosüsteemide vahepealseks kaitseks on korrosioonile eriti vastuvõtlike läikivate välispindade, nagu nt võllitappide ja flanšide, konserveerimisele lisaks vaja konserveerida ka sisepinnad. Seetõttu on tähtis, et sobiv toode ei oleks mitte ainult väga hea korrosioonivastase kaitsega, vaid niisutaks kogu pinda ja jääks sellele püsima. Lisaks peab selline toode edaspidi kasutatavas määrdeaines täielikult lahustuma ja sellega kokku sobima. Käigukast või hüdrosüsteem ei vaja sel juhul enne käikulaskmist puhastamist või läbiloputamist, mis omakorda säästab kulusid.

Koostöös tuuleturbiinide käigukastitootjaga HUEBER Getriebebau arendati ADDINOL Addicor 220. ADDINOL Addicor 220 on toodetud hoolikalt valitud mineraalõlidest ning sisaldab lisaks tõhusatele korrosiooniinhibiitoritele kulumisvastast kaitset, koormustaluvust ja vananemiskindlust parandavaid manuseid. Toode ei kahjusta tavapäraseid värve ega tihendeid.

Seespidiseks konserveerimiseks täidetakse tühi käigukast ca 50% ulatuses ADDINOLi korrosioonitõrjeõliga Addicor 220 ja lastakse umbes 15 minutit madalal koormusel aeglaselt töötada, et õli jõuaks käigukasti kõikidesse kohtadesse. Seejärel lastakse toode käigukastist välja. Tänu toote suurepärastele niisutusomadustele jääb pinnale adhesiivne õlikelme. Väljalastud õli on korduvkasutatav.

ADDINOL Addicor 220 sobib kõikidele käigukastidele ja hüdrosüsteemidele, ka taastatud seadmetele. Toode seguneb ja sobib kokku kõikide mineraalsete ja sünteetiliste transmissiooni- ja hüdroõlidega, välja arvatud polüglükoolipõhiste transmissiooniõlidega.

Tänu väga heale koostööle ja kogemusele väljastas HUEBER Getriebebau ainsa tootena korrosioonitõrjeõlile ADDINOL Addicor 220 litsentsi käigukastide seespidiseks konserveerimiseks! Saksamaal toodetud või taastatud käigukastid transporditi ADDINOLi tootega konserveeritult Hiinasse ja Kasahstani. Paigaldamisel valati neisse vastav transmissiooniõli. Käigukastid olid kohe pärast paigaldamist töövalmis.