Veega segatavad jahutus-määrdevedelikud on raud- ja mitteraudmetallide lõiketöötluseks hädavajalikud. Nad jahutavad, määrivad, loputavad ning eemaldavad metallipuru, laaste ja saasteaineid. Töötlusprotsessi tulemus sõltub seetõttu suurel määral just kasutusel olevast jahutus-määrdevedelikust ja selle kvaliteedist.Olgu tegemist kõrglegeerterase, malmi, värvilise metalli või alumiiniumiga, ADDINOLil on iga materjali ja töötlusmeetodi jaoks olemas optimaalselt sobiv toode.

Seoses CLP määrusest tulenevate piirangutega eemaldasime oma sortimendist veega seguneva jahutus-määrdevedeliku Penta-Cool WS 210. Et pakkuda aga oma klientidele ka edaspidi sobivat kontsentraati kõvasulamite lihvimiseks, töötasime välja uue toote, mis ei nõua ohumärgistust: ADDINOL Penta-Cool WS 300.

Kõikjal, kus praegu kasutatakse toodet Penta-Cool WS 210, saab selle probleemideta asendada jahutus-määrdevedelikuga Penta-Cool WS 300.

ADDINOL Penta-Cool WS 300 on universaalne jahutus-määrdevedeliku kontsentraat kõikide materjalide, iseäranis kõvasulami ja kõvasulamist tööriistade lihvimiseks.

Kombinatsioon hoolikalt valitud manustest ja sünteetilistest baasõlidest annab tootele ADDINOL Penta-Cool 300 olulised eelised:

– mineraalõlivaba,
– ei sisalda amiine, nitriteid ega boori ühendeid,
– hea tehniline stabiilsus,
– hea loputus- ja jahutusvõime,
– sobib universaalselt erinevate materjalide lihvimiseks,
– ei moodusta kleepuvaid ega kristallilisi setteid.