Mineraalne määre ADDINOL Granule Grease 2 Plus on ADDINOLi uusim toode ning täiendab erimäärete tootevalikut rullikute laagrite määrimiseks puitpelletipressides. Puitpelletite osatähtsus on viimase 10 aasta jooksul Euroopas oluliselt suurenenud. Kui nt Saksamaal oli 1999. aastal pelletiküttel kõigest 800 elumaja, siis 2008. aastaks oli see arv kasvanud juba ligi 100 000-ni. Pelletite tootmine on Euroopas kasvanud 1,4 mln tonnilt (2004) 7,5 mln tonnile (2007).

Pelletite tootmisel pressitakse kuivatatud ja peenestatud toorained, nagu puitlaastud, põhk või turvas, rullikute abil läbi matriitsi. Puitpelletipressi südameks on rullikute laagrid, mis töötavad suure löökkoormuse all. Nende määrimiseks kasutatakse uut ADDINOL Granule Grease 2 Plus määret.

ADDINOL Granule Grease 2 Plus on Li/Ca-seebiga tihkestatud mineraalõlipõhine ja spetsiaalse manusekomplektiga erimääre rullikute laagrite pikaajaliseks määrimiseks suurtel mehaanilistel koormustel ja kõrgetel temperatuuridel (kuni +150 °C). Määrde kõrge survetaluvus ja korrosioonivastane kaitse ning oksüdatsiooni- ja veekindlus tagavad rullikute laagrite, veere- ja liugelaagrite pikaajalise määrimise ka ebasoodsates ekspluatatsioonitingimustes.

Efektiivseks tasuvusanalüüsiks puitpelletite tootmisel soovitame kasutada 180 kg vaate, kuna tegemist on täiskadumäärimisega ja seetõttu vajatakse suurt määrdekogust. Olenevalt pressi suurusest jätkub vaadist 7 kuni 10 päevaks. Üleliigset määret ei kõrvaldata – see lisandub pelletite koostisesse. Harilikult kantakse ADDINOL Granule Grease 2 Plus kõikidesse määrimiskohtadesse keskmäärimissüsteemiga.

Puitpelletipressi tiguülekannet määritakse reeglina PAO-õlidega viskoossusklassis ISO VG 220 ja 320, nagu nt ADDINOL Eco Gear S või CKT transmissiooniõliga.