ADDINOL Grease EP 2 G on poolsünteetilisel baasõlil põhinev grafiiti sisa

ldav sööbekindel (EP) liitiumseepmääre, mis sobib ülisuure koormuse all aeglaselt pöörlevate laagrite määrimiseks.

ADDINOL Grease EP 2 G koosneb liitiumseebist ning hoolikalt valitud sünteetiliste ja mineraalsete baasõlide segust viskoossusega 800 mm²/s (40 °C juures). Määre sisaldab tahke määrdeainena grafiiti. ADDINOL Grease EP 2 G kuulub konsistentsi klassi NLGI 2 ning selle DIN tähistus on KPF 2 N-30.

ADDINOL Grease EP 2 G  on erakordselt vananemiskindel ning vastupidav külmale ja kuumale veele.  Optimaalne kasutustemperatuur jääb -30 ja +140 °C vahele (lühiajaliselt kuni +150 °C).  Määre kaitseb efektiivselt korrosiooni ja kontaktkorrosiooni eest. Toode sobib kasutamiseks keskmäärimissüsteemides ja ei kahjusta tavapäraseid tihendimaterjale.

ADDINOL Grease EP 2 G sobib suurepäraselt raskelt koormatud ja aeglaselt pöörlevate laagrite määrimiseks tööstusmasinates, mootorsõidukites, põllutöö- ja ehitusmasinates.

ADDINOL lahendas ühes tööstusettevõttes ADDINOL Grease EP 2 G määrde kasutamisega probleemi keemiatoodete kuivatamiseks kasutatava pöördahju rullikute iseseaduvate rull-laagrite määrimisel. Varem kasutati seal täiesti sobimatut konkurendi määret, mille baasõli viskoossus oli väga madal (200 mm2/s). Kulunud laagrid (läbimõõduga 500 mm) tuli igal aastal ligi 15 000 euro väärtuses välja vahetada. Pöördahjul on väga väike pöörlemiskiirus. Iseseaduvate rull-laagrite temperatuur jääb väljalaske poolel +95 °C ja +110 °C vahele. Pärast ADDINOL Grease EP 2 G kasutuselevõttu ei ole enam laagrikahjustusi esinenud. Laagrite varustamiseks määrdega kasutatakse Lincolni keskmäärimissüsteemi. Pöördahju rullikute nelja laagri määrimiseks kulub ca 180 kg määret kuus.