Kuna boori sisaldavaid ühendeid peetakse haigusi tekitavaks ja soodustavaks, peavad tooted, milles boori sisaldavate ühendite kontsentratsioon on vähemalt 0,3%, kandma vastavat märgistust. Seetõttu lisame oma sortimenti uued veega segunevad jahutus-määrdevedelikud (metallitöötlusõlid), mis on täielikult boorivabad ega moodusta kasutuse käigus boorhappeid.
Nii püsib ADDINOLi veega segunevate metallitöötlusõlide valik konkurentsivõimeline ja koosneb tänaste nõuete kohaselt tervisele ohututest toodetest.

Eelised, mida annavad uued metallitöötlusõlid:

  • optimeeritud koostis
  • pikem kasutusiga
  • minimaalne vastuvõtlikkus bakterite ja seente vohamisele – enamasti pole vaja kasutada biotsiide vms
  • paremad loputusomadused
  • universaalsus
  • parem kokkusobivus erinevate materjalidega
  • WM 442 – võimalik töödelda värvilismetalle, kui nende osakaal moodustab kuni 80% kõikidest töödeldavatest materjalidest
  • WM 102 – sobib lihvimiseks

Metallitöötlusõlid – uus tootevalik

ADDINOL PENTA-COOL WM 102 ei sisalda booriühendeid ega formaldehüüdi eraldavaid aineid. Toode ei tekita veega segunedes liigset vahtu ja sobib universaalselt ka lihvimiseks. Lisaks iseloomustab teda väga hea jahutus- ja loputusvõime ning tõhus korrosioonivastane kaitse. PENTA-COOL WM 102 sobib raua, terase, malmi, alumiiniumi ja plasti töötlemiseks. Magneesiumisulamite töötlemiseks ei tohi seda kasutada.

ADDINOL PENTA-COOL WM 442 on universaalne boorhappevaba ja amiine sisaldav jahutus-määrdevedeliku kontsentraat rasketeks metalli lõikeprotsessideks. Toode sobib raua, terase, alumiiniumi, valusulamite ja värvilismetalli töötlemiseks. Magneesiumisulamite töötlemisel palume eelnevalt konsulteerida ADDINOLiga.

ADDINOL PENTA-COOL WS 251 on mineraalõlivaba vees lahustuv jahutus-määrdevedeliku kontsentraat kasutamiseks eraldi täitmisega tööpinkides ja keskmäärimissüsteemides. Moodne inhibiitoritehnoloogia tagab hea bioloogilise stabiilsuse. Toode ei sisalda bakteritsiide ning sobib peamiselt legeeritud ja legeerimata teraste ning malmi lihvimiseks. Jahutus-määrdevedeliku sobivus vase, alumiiniumi ja värvilismetallide töötlemiseks on piiratud.