ADDINOL ANTIFREEZE FG
Spetsiaalse külmakindla jahutusvedeliku ja soojuskandja näol täidab ADDINOL Antifreeze FG lünga Addinoli eriotstarbeliste jahutusvedelike sortimendis. ADDINOL Antifreeze FG on mõeldud peamiselt kasutamiseks toiduainetööstuses ja veemajandussektoris, kus nõutakse tervisele ja ökoloogiliselt ohutute toodete kasutamist. Samuti leiab Addinoli uus jahutusvedelik kasutust soojuspumpades, kuid ka näiteks õlletehaste jahutussüsteemides, kus tema ülesandeks on õlle jahutamine.

Lisaks kasutatakse ADDINOL Antifreeze FG heliotehnikas. Spetsiaalsed termilised päikeseenergiajaamad toodavad päikeseenergiast soojust hoonete või vee konditsioneerimiseks. Sel teel toodetud soojust kasutatakse ka elektrienergia tootmiseks. Kasutades Antifreeze FG jahutusvedelikku CLIVENT, REHAU või ETA PART heliotehnikas, voolab see mööda absorberi torustikku soojusvahetisse ja kannab optimaalselt üle toodetud energiat.

ADDINOL Antifreeze FG sobib tänu kõrgele erisoojusele ja biolagunevusele eriti hästi kasutamiseks moodsas ja keskkonnasäästlikus tehnikas. Lisaks on uus jahutusvedelik antibakteriaalse toimega ja kaitseb korrosiooni eest.

ADDINOL MELKMASCHINENÖL
Farmides kasutatakse piimakarja lüpsmisel automaatseadmeid (vt fotot). Piima lüpsmisel ja transportimisel piimajahutisse kasutatakse vaakumtehnikat. Vaakum tekitab nisakannudes pulseerivat madalrõhku. Lüpstud piim voolab nisakannudest piki piimavoolikuid separaatoritesse, kus vaakumi toime lõpeb ja piim jahutisse kogutakse.
Piimakarja lüpsimasinate õhukompressoreid tarnivad farmidele peamiselt põllumajandustehnika suurtootjad, nagu näiteks DE LAVAL ja FLACO.

Tõhusal manusetehnoloogial põhinev aastaringne lüpsimasinaõli ADDINOL Melkmaschinenöl sobib ideaalselt jahutussõlme ja vaakumpumba (milleks on sageli kas mahtpump või veejugapump) määrimiseks. Lüpsimasina riketevaba töö ja korrosioonivastase kaitse tagamiseks sisaldab ADDINOL Melkmaschinenöl vananemis- ja kulumisvastaseid manuseid. Õli kaitseb vaakumtehnikat tõhusalt korrosiooni eest ka niisketes tingimustes.