Reduktorite määrimiseks paberi-, tselluloosi- ja kartongitööstuses on vaja määrdeaineid, mis oleksid vastupidavad nimetatud tööstusharus valitsevatele suurtele koormustele ja spetsiifilistele töötingimustele, s.t esmajoones kõrgetele temperatuuridele ja niiskusele. Addinol pakub nüüd spetsiaalselt selleks otstarbeks reduktoriõlisid ADDINOL Gear Oil CLP 150 PM ja 220 PM.

ADDINOL Gear Oil CLP 150 PM ja CLP 220 PM on suurepärase deemulgeerimisvõimega. Seetõttu on võimalik paberi tootmisel kogunevat vett separeerimissüsteemis kiiresti reduktoriõlist eraldada ja seejärel süsteemist välja lasta. Õlide suurepärane sööbimiskindlus, väga hea kulumisvastane toime ja tõhus kaitse korrosiooni eest tagavad masinate optimaalse võimsuse ja pika tööea. Manused, mida isegi vesi välja ei pese, tagavad kindlalt reduktoriõli püsivalt kõrge jõudluse. Vananemiskindluse tõttu on õlil pikk kasutusiga. Tsingi- ja tuhavabad manused hoolitsevad setetevaba ja puhta tsirkulatsioonisüsteemi eest, seda eelkõige suure termilise koormuse juures. Nii jäävad muu hulgas ära filtrivahetusteks vajalikud täiendavad tööseisakud.

ADDINOL GEAR OIL CLP PM õlid ületavad Saksa tööstusnormi DIN 51517-3 nõudeid ning vastavad Voith Paper VN 108, Metso PBM, SKF PMO ja FAG FE8 Step 4 PMO nõuetele.

Lisaks paberitööstusele võib uusi määrdeõlisid kasutada ka teistes tööstusharudes, kus valitsevad sarnased tingimused, nagu vee ja veeauru mõju ning kõrged töötemperatuurid. Sellisteks kasutusvaldkondadeks on muu hulgas puidutööstus ning portselani- ja keraamikatööstus.