Keskkonnatundlikes tegevusvaldkondades, nagu veekaitsealadel, põllu-, metsa- ja kommunaalmajanduses, ei ole võimalik hakkama saada ilma bioloogiliselt kiiresti lagunevate hüdroõlideta.

Uus toode ADDINOL Ökosynth HEPR 46 D on suurepärane täiendus meie biolagunevate hüdroõlide tootevalikus. Võrreldes bioloogiliselt lagunevate HEES hüdroõlidega on HEPR õlid vähem vastuvõtlikud probleemidele, mis võivad esineda üleminekul mineraalõlilt sünteetilisele. Lisaks on HEPR õlid vee suhtes vähem tundlikud.

Optimaalne kombinatsioon täissünteetilistest baasõlidest ja innovaatilistest tsingivabadest manustest tagab viskoossuse minimaalse sõltuvuse temperatuurist (VI 207!) ning kuni suisa 10 000 töötunni pikkuse õlivahetusvälba. Manusekomplektis sisalduvate detergentide tõttu hoitakse tahked mustuseosakesed ja veetilgad suspensioonis ning õli emulgeerib kuni umbes 2% veega.

ADDINOL Ökosynth HEPR 46 D kõrval on jätkuvalt vaja ka ADDINOL Ökosynth Super HEES 46 S hüdroõli. Järgnev tabel annab ülevaate mõlema õli omadustest ja sellest tulenevalt nende erinevatest kasutusvõimalustest:

Tunnus

Ökosynth HEPR 46 D

Ökosynth Super HEES 46 S

baasõli

PAO

küllastunud estrid

detergentsed omadused

jah, seob kuni 2% vett

ei

hüdrolüüsivad omadused

ei

jah, laguneb vee mõjul

hangumispunkt °C

-38

-51

viskoossusindeks

207

150

FZG kulumiskoormus

12

12

kokkusobivus mineraalsete hüdroõlidega

jah, aga arvestage palun manustega!

ei