Teisipäeval, 29. juunil toimus taaskordne Sõmerpalu motokross Väino Leoki rändkarikale. Tuhandete pealtvaatajate ees sõidetud motokrossil võttis superfinaalis võidu teist aastat järjest Antonio Cairoli. Valitsev MX1 klassi maailmameister juhtis sõitu stardist finišini, teisena lõpetas Jevgeni Bobrõšev ja kolmas oli Davide Guarneri.

Start otsustas superfinaali saatuse, kui üks soosikutest, MX 1 Inters võitja, Jevgeni Bobrõšev korraks külje maha pani ja võistlejaterivi lõppu langes. Cairoli pääses juhtima, tegi kiirelt ülejäänutega vahe sisse ja lõpetas üsna kindla võitjana. Nüüd on Itaalia krossimehe nimi juba teist korda Väino Leoki rändkarikal. Päeva tagasihoidlikult alustanud Cairoli ei välistanud, et on kohal ka järgmisel aastal, et oma võitu kaitsta.
„Oleks tore ka järgmisel aastal siin sõita, veetsime Eestis taas hästi aega ja tänane võit oli selle krooniks. Kegumsis hakkas valu tegema põlv ja korra oli isegi kahtlane, kas saan üldse siin sõita. Kuid otsustasin siiski tulla, kuna korraldajad on kõvasti vaeva näinud. Alguses võtsin ettevaatlikult, et näha kuidas põlv vastu peab, teises sõidus oli hoog juba parem ja superfinaal sujus ilma probleemideta. Suured tänud Eesti publikule, oli hea siin võistelda,“ rääkis Cairoli.
Superfinaali teisele kohale sõitis end Jevgeni Bobrõšev, keda peeti ka üheks võidusoosikuks. Paraku ei saanud ta pärast kukkumist avakurvis Cairoliga reaalselt võidu sõita. Siiski polnud mees pettunud.
„Esimeses kurvis läks esiratas alt ära, millest on väga kahju. Samas võib sõiduga rahul olla, tagant teiseks sõita on minu meelest tugev tulemus. Cairolit püüda polnud võimalik. Üritus ise on muidugi super, palju rahvast, hea rada ja põnevad sõidud,“ muljetas Bobrõšev pärast sõitu.
Kolmas koht kuulus superfinaalis Davide Guarnerile, kes viimastel ringidel pidi tõrjuma MX2 klassi kiirema mehe, Harri Kullase rünnakuid. Guarneri tunnistas, et kolmas koht oli Sõmerpalus tema lagi.
Treeningtsikliga sõitnud Tanel Leok oli superfinaalis neljas, omad mured olid tal tehnikaga, kui tsikkel stardis vabakäigu peale viskas.
Sel aastal sõideti MX1 klassi sõite kahes arvestuses, MX1 Inter ja MX1 n-ö kodune klass, milles sai kahe sõidu kokkuvõttes võidu Toomas Triisa, kelle jaoks oli see üks tähtsamaid võite tema karjääri jooksul.
„Üks mu eesmärkidest motokrossis on nüüd täidetud. Võita Sõmerpalus omas arvestuses nii, et vähemalt üks Leok (sel korral Martin Leok) oleks selja taga. Selle karika panen nüüd küll aukohale,“ rääkis rõõmus Toomas Triisa pärast võidukat finišit.
MX1 teine koht kuulus kokkuvõttes soomlasele, Miika Oinonenile, kes oli avasõidus Triisa järel teine ja teises Martin Leoki ja Toomas Triisa järel kolmas. Martin Leok lõpetas avasõidu kuuendana, põhjuseks sõidu alguses liidrikohal sõites tsikli välja suretamine.
Säärude sõit osutus aga ülipopulaarseks, kui joonele tuli kokku 53 erinevat sääreväristajat, kiireim oli Ainars Karro Ilgonis Karro ja Aivar Leoki ees.

Addinol on Leokite motodünastia pikaaegseim toetaja ning traditsiooniliselt ka Sõmerpalu motokrossi tulihingeline fänn ja sponsor.