Kuigi ka sellel aastal olid Sõmerpalus stardis nii Antonio Cairoli kui Tanel Leok, ei olnud nemad ainsad publikumagnetid. Säärude sõit enne superfinaali oli see, mis publiku põhjalikult käima tõmbas. Vaatepilt oli võimas, kui sinise suitsupilve saatel tuiskas rajale 53 säärut.

Säärud püüdsid pilku juba enne starti, kui nende juures kõva askeldamine käis. Oli vanemaid ja uuemaid, oli n-ö tehasepille ja puhast omaloomingut. Ja loomulikult kuhjaga kostüüme, taaskord miilits, kes korda pidas, munk, Haige Mees koos veel haigema teenindava personaliga, tuletõrjuja, korstnapühkija jne.

Uudistamist jagus ka stardijoonele, kus kogu säärude seltskonda vaatasid suurte silmadega ka MM-sarja mehed. Davide Guarneri tunnistas, et midagi säärast pole ta enne näinud, Jevgeni Bobrõšev aga tõi sõidujärgses intervjuus esile just säärude sõidu, kui rääkis asjadest, mis talle Sõmerpalus muljet avaldasid.

Stardirivis oli kirju seltskond. Kui eelmisel aastal oli Aigar Leok superfinaalis teine, siis sellel aastal ei saanud mees samuti Sõmerpalu motokrossist eemale hoida ja tuli starti säärude klassis. Ratta oli talle ette valmistanud legendaarne onu. Lisaks oli stardis ka tema mehaanik eelmisest aastast, Uus-Meremaalt pärit Jeremy Long, kes oli rõhunud ka kostüümile, kandes sätendavat kleiti ja sarvedega kiivrit. Hulgaliselt oli stardis kohalikke veokakrossimehi, lätlaste esindatus oli samuti üsna suur.

Üllatusstartija oli aga Sõmerpalu motokrossi peakorraldaja Aivar Leok, kelle osalemine oli suureks üllatuseks ka tema enda perele. Võidu sai Ainars Karro Ilgonis Karro ees, Aivar Leok oli kolmas. Seda, mis rajal toimus, on raske sõnadega edasi anda. Üks on selge – raja äärde tulnud rahvas sai 100% elamuse. Kostüümide eest said auhindu nii Haige Mees kui Jeremy Long, lisaks loositi välja mitmed auhinnad sõitjate vahel.