Sõmerpalu motokross tutvustamist ei vaja, kuna tegemist on maailmatasemel väga tõsiselt võetava ja Eesti selle ala võimsama motovõistlusega, kus iga aastaga stardib üha enam MM-sarjas sõitvaid mehi. Tänavune Sõmerpalu staadionikross Väino Leoki rändkarikale on järjekorras juba 40. ja sõidetakse 29. juunil Sõmerpalus. Addinol on Leokite motodünastia pikaaegseim toetaja ning traditsiooniliselt ka Sõmerpalu motokrossi tulihingeline fänn ja sponsor.

Sõmerpalu motokross, millega alustas legendaarne Väino Leok juba 1970. aastal, on kujunenud selle ala võimsamaks võistluseks, millest iga aastaga võtab osa üha rohkem maailmatippe. Näiteks 2009. aastal võistles Sõmerpalus pea kogu krossispordi eliit eesotsas maailmameistri Antonio Cairoliga, kes kaitseb tänavu mullust võitu ning kellele pakub tugevat konkurentsi meie oma mees Tanel Leok.

2010. aasta motokrossile on oodata väga palju MM-sarjas sõitvaid mehi, mistõttu tuli korraldajatel teha tippudele oma klass MX1 Inter, kus võitlevad ainult MM-sarjas startinud võistlejad. Kokku võistleb 12 MM tiimi, kelle hulgas on Antonio Cairoli ja Davide Guarneri  Itaaliast, Tanel Leok Eestist, Evgeny Bobryshev Venemaalt ja paljud teised.

„Uue võistlusklassi lisamise tingis just suur osavõtjate arv. Hetke seisuga on MX1 Inter klassis osalejaid 17, see arv võib veel kasvada. Pealtvaatajad saavad ühe MX1 klassi finaali juurde, kui MX1 Inter klassi kõrval on n-ö kodune MX1 klass, kus lisaks Eesti paremikule on oodata ka lätlasi,“ selgitab Aivar Leok uue klassi lisamist juhendisse.

Sõmerpalu staadionikrossi rada on väga hästi ehitatud, kuna ka pealtvaatajatele on kogu rada hästi jälgitav, hüpped kõrged ja efektsed. Iga aastaga toob üritus juurde järjest rohkem külastajaid ja huvilisi. Publiku lemmikuteks on saanud ka säärud ehk pisikaherattalised, kes tulevad rajale vahetult enne superfinaali.

Addinoli Ida-Euroopa ärijuht Tiina Suija lausub koostöö kohta järgmist: „Olen Leokitega koostööd teinud juba alates 1992. aastast ning eelkõige tegime seda tol ajal patriotismitundest, et toetada Lõuna-Eesti motosporti. Teisalt oli väga suur rõõm näha oma ala fanaatikuid, kes raskusi trotsides ikka edasi rühkisid. Leokite sportlikud saavutused  jõudsid juba 90ndatel maailma tippu ja seal püsivad nad kuni tänaseni. Elame ikka nende saavutustele kaasa ja hoiame pöialt, et neil ka edaspidi ikka hästi läheks!“

Sõmerpalu staadionikross 2010 treeningud algavad 29. juunil kell 14.15, esimene finaalsõidu start antakse 17.15 ja superfinaali algus on orienteeruvalt kell 20.30.