ADDINOL Lube Oil OÜ lõi koostöös HRC Eesti Racing MTÜ-ga oma professionaalse krossimeeskonna ADDINOL HONDA RACING, kus võistlevad eelmise aasta Eesti meistrivõistluste MX2 klassi hõbe Aleksei Vinogradov ja 2013. aasta TOP200 karikasarja võitnud Heido Havam.

„Ootame koostöös Eesti mootorrattaspordi föderatsiooniga väga põnevat motokrossi hooaega ja et ise aktiivsemalt selles kaasa lüüa, mõtlesime luua oma võistlustiimi. Kui lisaks sellele saame kaasa aidata väljundi loomisele Eesti noortele sportlastele välismaale jõudmiseks, siis oleme oma eesmärgi täitnud,“ selgitas ADDINOL Lube Oil OÜ Eesti turu juht Meelis Varimaa.

ADDINOL Honda Racing krossimeeskonna mänedžeri ja endise tippmotokrossisõitja Juss Laansoo sõnul on ADDINOLi panus Eesti motokrossi arengusse tähelepanuväärne ja eeskujuks paljudele teistele Eesti ettevõtetele. „HRC Eesti esindajana ja Eesti motokrossi fanaatikuna on rõõm näha, et ADDINOL on leidnud väljundi promoda enda tooteid Eesti motokrossi kaudu. 2015. aastal tuli ADDINOL Eesti motokrossi kui meistrivõistluste peatoetaja ja jätkab toetamist ka tänavu. Tulla välja omanimelise meeskonnaga on suur samm ja loodetavasti julgustab see ka teisi firmasid panustama motokrossi,“ tunnustas Laansoo.

Tiimi esisõitja Aleksei Vinogradov, kes võistleb tänavu MX2 masinaklassis CRF250R sadulas, on tänavuse hooaja osas positiivne. „Lisaks Eesti meistrivõistlustele osalen ka Lätis tiitlivõistlustel, kus peale viimast etappi tahan seista poodiumi kõrgeimal astmel,“ rääkis ta oma plaanidest.

CRF450R piloodina võistlev Heido Havam osaleb aga MX1 masinaklassis, kus ta üleeelmisel aastal heitles Eesti meistritiitli nimel, kuid õnnetu kukkumine ja vigastus lõpetasid ta hooaja. „Tänavune hooaeg tuleb kindlasti väga huvitav ning mina annan igatahes omalt poolt kõik, et meeskond ja kaasaelajad rahule jääksid ning ehk oleme aasta lõpus ka auhinnalaua ääres,“ lausus Heido Havam.

Kuna tänapäeva tehnikaspordis mängivad kvaliteetsed määrdeained äärmiselt olulist rolli, siis motokrossi Eesti meistrivõistluste sarja ja oma võistlustiimi kaudu tutvustatakse ka laiemalt ADDINOLi spetsiaalset ja kõrge kvaliteediga Pole Position mootorrataste määrdeõlisarja, mis vastab Jaapani, Euroopa ja Ameerika mootorrataste kõrgeimatele nõuetele.

ADDINOL Honda Racing tiimi esimene suurem võistlus, millest võtsid osa nii Aleksei Vinogradov kui ka Heido Havam, oli Eesti motokrossi suvise hooaja avavõistlus, legendaarne Mulgikross, mis sõideti 16. aprillil Holstre-Nõmme krossirajal.