PMC Addinol Honda Racing noorimal liikmel Mikk Martin Lõhmusel oli kaks väga töökat nädalat, kui ta osales esmalt Lätis toimunud Euroopa meistrivõistluste kirderegiooni viimasel etapil, seejärel Sõmerpalu staadionikrossil ja lõpuks Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil Kiviõlis.

EMX85 klassis võistlev Lõhmus tegi Stelpes osalenud noortest Eesti motokrossisõitjatest parima tulemuse saavutades kahe sõidu kokkuvõttes viienda koha. Eelmise nädala keskel toimunud Sõmerpalu staadionikrossil sai Lõhmus raskel rajal teise koha ning läinud viikendil Kiviõlis sõidetud EMV etapil kuulus Mikk Martinile neljas koht ja Eesti meistrivõistlustel hoiab ta peale kolme sõidetud etappi teist kohta.

“Miku arengu ja EM-regiooni sõidu tulemuse üle on mul super hea meel. Ilus töö nii Miku kui ka kindlasti Priidu poolt, tema juhendab Mikku igapäevaselt ning tema panus on Miku arengus kindlasti suur. Kiviõlis oli Mikk samuti tubli, sest libedad ja kõvad rajad on noorvõistlejale keerulised sõita ning sellisel pinnasel piiride kompimine vajab kogemusi välismaalt,” selgitas meeskonna juht Juss Laansoo.

MX1 klassis võistlev Priit Rätsep oli samuti stardis nii Sõmerpalus kui Kiviõlis. Sõmerpalu staadionikrossil sai Rätsep Tanel Leoki ja Honda tehasesõitja Evgeny Bobryshevi järel kolmanda koha nii MX1 klassis kui ka superfinaalis. Kiviõlis oli ta nii sõitudes kui ka kokku neljas. EMV tabelis on Priit Rätsep hetkel teine.

Samuti MX1 klassis võistlev Lauri Lehtla oli võistlustules ainult Kiviõlis, kus ta oli nii sõitudes kui ka kokku 9s, EMV tabelis on ta aga kuues.

Priit Rätsepa vend Kristjan oli Sõmerpalu MX2 klassi avasõidus 7s, kuid tegi teises sõidus korraliku tulemuse ületades lõpujoone kolmandana. Kahe sõidu kokkuvõttes oli ta 5. Kivõlist tuli noormehel sõitudest viies ja seitsmes ning kokku kuues koht. EMV arvestuses on Kristjan Rätsep nüüd neljandal kohal.

“Lauri ja Kristjan on meil tulihingelised sportlased, kes annavad põhitöö kõrvalt endast kõik. Seega nende poolt tehtud sooritused on olnud stabiilsed ja prognoositavad. Kindlasti on antud situatsioon nendele uus ja vajab harjumist ning teist psühholoogilist lähenemist. Kõrvalt vaadates teevad nad rajal head tööd ning kannavad enda esituse välja. Samas tean, et sisimas tahavad nad kindlasti enamat,” tunnistas Laansoo. “Priidu Sõmerpalu esitus oli rahuldav, sest rada oli üpris keeruline ja kuna tegemist on pigem show-üritusega, siis sellises olukorras peab sportlane tegema alati enda peas analüüsi, et kuidas rada, tunne ja tähtede seis kokku langevad. Liigseid riske polnud mõtet võtta ja Priit seda ka Sõmerpalus tegi. Tanel oli Sõmerpalu raskel rajal teisest puust ja tundis ennast silmnähtavalt koduselt. Kiviõlis polnud aga Priidul ilmselgelt hea päev ja sõitudes saadud neljandate kohtadega ei saa mees kindlasti rahul olla. Teame, et tsikkel töötab hetkel ilusti ja kogu tiim on Priidu selja taga ning teeb tööd. Sport on aga sport ja võidavad tugevamad ning Kiviõlis olid teised lihtsalt tugevamad. Kuna Priidus on sportlase hing ja võidujanu, siis pühapäevane tulemus polnud kohe kindlasti negatiivne. Selliseid päevi on lihtsalt vaja, et maa peale tulla ja saada lisa tõuget ning motivatsiooni. Töötame noorte ja tehnikaga edasi ning loodetavasti on järgmine etapp juba rõõmsam,” lisab Juss Laansoo.