Hollandi firma HESS AAC B.V. on üks juhtivaid masinatootjaid poorbetooni- ja lubjakivitööstusele. Ettevõtted Xella, Ytong ja Aeroc kuuluvad HESSi toodetud masinate ja seadmete kasutajate hulka. HESS AAC Systems kuulub rahvusvahelisse kontserni HESS-Group, kes üle 700 töötajaga Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Aasias müüb ehitusmaterjalitööstuse tootmisseadmeid alates betoonkivi- ja betoontorumasinatest, betooni seguritest kuni betooni valuvormideni välja. HESS panustab innovatsioonile ja tulevikule orienteeritud tehnikale. Seetõttu on loomulikult tähtis ka seadmete ja masinaosade optimaalne ja laitmatu määrimine. Pikaajaliste ja suurepäraste ärisidemete tõttu Addinol RUSiga, meie esindajaga Venemaal, valis HESS oma süsteemide määrdeainete tarnijaks Addinoli. Praegu on Venemaal ja Ukrainas käimas mõned HESSi ja Addinoli ühisprojektid. Koostööd on kavas alustada veel teisteski riikides.

Poorbetoon on praegu enimkasutatud ehitusmaterjal Euroopas ning selle nõudlus kasvab terves maailmas. Poorbetooni tootmisel segatakse ja jahvatatakse esmalt koostisained kvartsiliiv, vesi ja lubi tsemendi, kipsi ja alumiiniumiga ning valatakse seejärel kuivamiseks ja kivistumiseks vormidesse. Selleks et tekkinud kooki, mida järgmise sammuna saaks edasi töödelda, probleemideta ja puhtalt vormidest eemaldada, peab vorme määrima eelnevalt spetsiaalse vormiõliga.

HESS AAC B.V. otsustas Addinoli vormiõli Formentrennöl F 135 kasuks. Seda kõrge viskoossusega mineraalõlipõhist vormiõli, mis sisaldab spetsiaalseid eraldamist soodustavaid lisandeid, iseloomustab suurepärane niisutus- ja nakkevõime. Keemilise eralduskihi tekkimisel välistatakse otsene kokkupuude raketise ja betoonikoogi vahel ning mõlemad lahutatakse üksteisest ilma igasuguste raskusteta ja jälgi jätmata vormikärul. Täiendavad manused kaitsevad terasraketisi korrosiooni eest, tagades neile pika kasutusea.

Pärast eelkuivatatud kookide mõõtulõikamist traatide abil järgneb autoklaavimine. Autoklaavis lastakse kookidel kivistuda 10 kuni 12 tundi 190 °C temperatuuril ja 12 bar küllastunud auru rõhul. Kookide transportimiseks autoklaavidesse kasutatakse spetsiaalseid reste, mis vajavad samuti määrimist spetsiaalse vormiõliga. Positiivsete kogemuste tõttu kasutatakse Addinoli vormiõli F 135 ka selles tootmislõigus. Nõnda kaetakse transportrestid stabiilse eralduskihiga ning lihtsustatakse ühtlasi logistikat ja laomajandust.

Addinol Formentrennöl F 135 kõrval kasutatakse veel teisigi Addinoli määrdeaineid. Tooraineveskite reduktorite õlitamiseks kasutatakse kõrge jõudlusega reduktoriõli Eco Gear S, millel on nelja-aastane kasutusgarantii. Konveierlintide ajamikette õlitatakse täissünteetilise ketiõliga Chain Lube XHT 250. Betoonplokkide pööramise ja justeerimise eest vastutavates hüdrosüsteemides kasutatakse pikaealist ja kõrge töövõimega Addinoli hüdroõli.

Koostööpartneri valimisel osutusid määravaks kvaliteet, usaldusväärsus, ulatuslik teenindus koos kohapeal pakutava tehnilise toega. Süsteemipartnerluse raames täidetakse uued masinad Addinoli määrdeainetega, et tagada algusest peale nende tõrgeteta töö. Märtsis toimunud firmasisesel messil esitles HESS juba Addinoli oma süsteemide määrdeainete tarnijana.