Addinol MM OÜ üks tähtsamaid kliente Eesti Energia Kaevandused (endine Eesti Põlevkivi) valis pika riigihanke protsessi tulemusena õlitarnijaks ja määrdemajanduse korraldajaks taas Addinoli.

Eesti Energia Kaevanduste AS juhatuse liige, tootmisdirektor Erik Väli märkis: „Addinoli määrdeainete hinna ja kvaliteedi suhe on hetkel turul pakutavatest parim, seda tõestasid ka 2009. aasta kevadel läbiviidud määrdeainete riigihanke tulemused.“

Addinol MM OÜ ja Eesti Põlevkivi koostöö sai alguse 6 aastat tagasi, aastal 2003, kui Addinol võitis esimest korda Eesti Põlevkivi riigihanke. Eesti Energia Kaevandused on Addinoli jaoks tähtsaim ja suurim klient. Addinoli eestvedamisel moderniseeriti kogu Eesti Põlevkivi määrdemajandus. Sellist kaasaegset määrdemajandust kui Eesti Põlevkivis, on kaevandusettevõtetes raske leida ka väljaspool Eestit.

1. aprillil 2009 sõlmisid Addinol MM OÜ ja Eesti Energia Kaevandused AS taas pikaajalise lepingu, mis kestab kuni aastani 2012. Hanke võit ei tulnud kergelt, sest energiaettevõttel, kes ei saa lubada endale tööseisakuid tarnijate vigade tõttu, on väga kõrged nõudmised. Lisaks osalesid hankel kõik Eestis esindatud õlifirmad.

Leping hõlmab Eesti Energia Kaevanduste kõiki üksusi – kaevandusi, karjääre ja isegi raudteed. Addinoli määrdeained on kasutusel kogu seadme- ja masinapargis, alates massiivsetest sammuvatest ekskavaatoritest kuni MB bussideni välja.

Strateegilise tähtsusega kaevandusettevõtte varustamine toimub Addinoli Kirde-Eesti esindusest Vokast, mis asub ettevõtte kõikide üksuste lähedal ja tagab seega alati kiire tarne.