Helftaer Mineralölhandel GmbH (HMH) kuulub Addinol Lube Oil GmbH suurimate koostööpartnerite hulka Saksamaal. Eislebenis asuv ettevõte on spetsialiseerunud määrdeainete, kütuste ja kütteõli müügile Kesk-Saksamaal. HMH nimekate klientide hulka kuulub nt jalgrattatehas Mitteldeutsche Fahrradwerke AG. MiFa otsis oma tootmisliini veoketi määrimiseks määrdeainet, mis peaks vastu nii suurtele koormustele kui ka kõrgetele temperatuuridele. HMH soovitas kasutusele võtta ADDINOL Chain Lube XHT.

 

1907. aastal Sangerhausenis asutatud Mitteldeutsche Fahrradwerke AG kuulub Saksamaa traditsioonirikkaimate ettevõtete hulka. Tootes aastas üle 750 000 jalgratta, on Mitteldeutsche Fahrradwerke AG Saksamaa suurim jalgrattatehas. Kaubamärkide all MIFA® ja GERMATEC® toodab MiFa igat sorti jalgrattaid alates laste-, mägi- ja linnaratastest kuni võidusõidurataste ja tandemiteni. Ettevõtte areng oli algusest peale väga edukas; MiFa-t teadis Saksamaal iga laps. Esmajoones Saksamaal ja Lääne-Euroopas tegutsev ettevõte annab tänapäeval tööd ca 400 töötajale ostu-, tootmisosakonnas, kvaliteedikontrollis, müügiosakonnas, ekspeditsioonis ja klienditeeninduses.

Sisseostetud üksikdetailid ja osad vääristatakse ning ühendatakse omavahel. Tehase värvimisliini südameks on Power & Free kett, mille abiga läbivad üksikud raamid erinevad tootmisetapid, nagu puhastamise, värvimise ja montaaži. Liin koosneb ühtekokku viiest ketist: neist neli pikkusega 250 m ja üks 800 m. Kui kett seiskub, seiskub kogu tootmine. Seetõttu on turvaline ja usaldusväärne määrimine ülitähtis. Määrdeainele esitatavad nõuded on ranged – see peab vastu pidama püsivale koormusele ja paiguti esinevatele kõrgetele temperatuuridele. Masinaosade värvimise ja sellele järgneva põletamise käigus valitsevad kuni +185 °C temperatuurid. Ka sellistes tingimustes ei tohi õli hakata tilkuma ja peab laitmatult määrima. Üks tilk määrdeainet raamil muudaks selle kohe kasutuskõlbmatuks.

Sobiv väljakutse ADDINOL Chain Lube XHT-le. Addinoli kõrgtemperatuuriline määrdeaine baseerub küllastunud kompleksestritel ja spetsiaalsetel manustel. Chain Lube XHT on vananemiskindel ja tagab parendatud korrosioonivastase toime, kaitseb tõhusalt kulumise eest ning on ülimalt termooksüdatsioonikindel. ADDINOL Chain Lube XHT on end juba mitmeti tõestanud sobiva määrdeainena termiliselt koormatud konveieri- ja veokettide määrimisel. Chain Lube XHT ei tekita sadestisi. Tänu väikestele aurustumiskadudele ja kõrgele stabiilsusele võimaldab see määrdeaine ökonoomset kasutamist.

Andreas Hocke, määrdeainete osakonna juhataja HMH-s: „MiFa-s kannavad ADDINOL Chain Lube XHT 250 düüside kaudu kettidele kuus arvutiga juhitavat automaatõlitajat. Selleks kirjutati eraldi programm, mis käivitab kord kuus kogu ketti hõlmava õlituse. Määrdeainet Chain Lube XHT veenis kasutama tema parim hinna ja kvaliteedi suhe. See on nüüd kasutuses olnud terve aasta ning määrib laitmatult ja kindlalt. Klient on rahul ja meie loomulikult samuti.“