Pühapäeval kell 10.00 algab Tallinna lauluväljakul heategevuslik mototuur Kultuurne Motobande 2009. Heategevuslik mototuur toimub 7.–11. juunil, mille raames sõidetakse tsiklitega peamiselt mööda kõrvalteid Eestis ja Lätis, et kohtuda kohalike noortega. Motorännakust võtavad osa paljud motohuvilistest kuulsad kultuuriinimesed. Tänavuse tuuri tulemusena kogutud raha eest ostetakse antikvariaatidest ja kollektsionääridelt tagasi Gustav Ernesaksale kuulunud isiklikud esemed, et annetada need tema majamuuseumile Tallinnas. Eksklusiivselt sõidab tänavu tuuri kaasa ka Addinoli Eesti turu juht Andre Tammur.

Kultuurse Motobande üks eestvedajaid ja projektijuht Mart Mikk lausub: „Kultuurne Motobande on leidnud kindla koha suvistes sündmustegraafikus ja sellest osavõtt on muutunud omaette traditsiooniks. Esmapilgul vastuolulise nime taga peitub kirev palett kõige erinevamaid kultuuritegelasi, kelle hulgas on rock-, pop- ja rahvamuusikuid, disainereid, muusikaprodutsente ning tervelt viis meest Eesti Riiklikust Sümfooniaorkestrist.“

Kõiki motorännakust osalejaid ühendab kirg mootorrataste vastu. Viie päevaga läbitakse üheskoos umbes kaks ja pool tuhat kilomeetrit nii Eesti kui Läti teedel, külastades mõlema riigi tähtsaid kultuuriloolisi paiku. Kultuurse Motobande üheks tähtsamaks eesmärgiks peale heategevuse on läbi kuulsate inimeste isikliku eeskuju juhtida tähelepanu liiklusohutusele ja -kultuurile ning seetõttu kingitakse marsruudile jäävates Olerexi tanklates noortele jalgratturitele ja mopeedijuhtidele helkurveste. Helkurveste ja autogramme jagavad teiste hulgas Jaagup Kreem, Elmar Liitmaa, Koit Toome, Tanel Talve, Tiit Sukk, Lauri Laubre ning paljud teised muusikud, näitlejad, kunstnikud ja produtsendid.

Kultuurne Motobande 2009 on heategevuslik motorännak, mille tulemusena ostetakse sel aastal kogutud raha eest kollektsionääridelt ja antikvariaatidest tagasi Gustav Ernesaksale kuulunud isiklikud esemed ning annetatakse need tema renoveerimisjärgus olevale majamuuseumile Tallinnas. Kahetsusväärsel moel laialipillutatud kunstiaarded leiavad taas väärika koha oma õiges kohas, dirigendi kunagises kodus.

Addinol MM OÜ on Kultuurse Motobande 2009 üks rahaline toetaja ning ürituse raames sõidab kogu tuuri läbi ka motohuvilisest Addinoli Eesti turu juht Andre Tammur.

Autogramme ja helkurveste saab Kultuurselt Motobandelt allpool toodud
kuupäevadel ja kellaaegadel, reaalajas saab jälgida nende edenemist
aadressil http://jointspace.ee/motobande

pühapäev, 7. juuni
JÕELÄHTME OLEREX kell 11.30
RAKVERE OLEREX kell 13.30
KIVIÕLI OLEREX kell 16.00
JÕHVI OLEREX kell 16.45
IISAKU OLEREX kell 17.30

esmaspäev, 8. juuni
PÕLTSAMAA OLEREX kell 11.00
VILJANDI OLEREX kell 12.00
PÕLVA OLEREX kell 16.00
VALGA OLEREX kell 18.00

neljapäev, 11. juuni
KURESSAARE OLEREX kell 11.00
PÄRNU OLEREX 2 kell 14.30
SAUE OLEREX kell 18.00