22.–24. augustil Prantsusmaal sõidetaval 12-tunnisel quadide kestvussõidul MAXXIS Pont-de-Vaux Mondial stardib ka eestlaste võistkond ADDINOL Pole Position Quad Team, kuhu kuuluvad Priit Järvloo, Henri Mündi ja Martin Toovis. Täna sõlmiti ADDINOLi Tallinna esinduses tiimi peasponsori koostööleping.

Koostöölepingule kirjutasid alla ADDINOL Lube Oil OÜ juhatuse liige Meelis Orgla ja tiimi mänedžer Aare Tamme.

Meelis Orgla sõnul ei ole Pont-de-Vaux’l osalemine ADDINOLi jaoks üksnes rahaline panus, vaid hoopis tähtsam on olla abiks oma määrdeainealaste teadmistega ja kogemustega. Õlianalüüsidega hoitakse silma peal nii õlidel kui ka mootoritel. Tiim kasutab masinates spetsiaalselt neljataktilistele mootorratastele ette nähtud määrdeõli ADDINOL Pole Position, mis vastab Jaapani, Euroopa ja Ameerika mootorrataste kõrgeimatele jõudlusnõuetele.

„Kvaliteetsed määrdeained mängivad tänapäeva motospordis äärmiselt olulist rolli ja ADDINOL Pole Position annab kindlasti suure eelise just kestvussõidul ja rasketes ekspluatatsioonitingimuses,“ räägib Orgla.

Quadide „Le mans“ ehk Pont-de-Vaux Prantsusmaal on üks maailma suurimaid motospordi sündmusi ning Euroopa suurim quadide kestvusõit, kus on võistlemas pea 600 osalejat 30 riigist.

Meeskonna kapten Martin Toovis ning sõitjad Priit Järvloo ja Henri Mündi on kõik varasemalt Pont-de-Vaux võistlusel ka osalenud, aga mitte korraga ühes meeskonnas.

Tiimi mänedžeri Aare Tamme sõnul alustatakse selle koostööga täiesti uut ajajärku quadispordi maailmas, millega sisenetakse harrastajatest professionaalsesse sporti: „Võistlejate võistlusreise ja ettevalmistusi ei peaks kinni maksma vanemad ega sugulased, vaid sellega tegeleb professionaalne meeskond.“

Aare Tamme on alates 1989. aastast olnud professionaalse mäesuusatamise ringkonnas ja tänini tuntud kui Eesti esimene ja kiireim sööstlaskuja. 1992. aasta olümpiamängudel ületas Tamme suuskadel kiiruse 200 km/h. „Sealt saadud kogemused tahan nüüd tuua tänasesse quadisporti üle,“ lisas Tamme.

MAXXIS Pont-de-Vaux Mondial quadide kestvusõit sõidetakse 22.–24. augustil Prantsusmaal.