Saksa määrdeainetootja ADDINOL Lube Oil GmbH otsustas oma Leunas asuva tehase territooriumile rajatud päikesepargi väljaehitamiseks kasutada Hannoveri idufirma Hypnetic GmbH arendatud energiasalvestustehnoloogiat, mis on uudne terves maailmas.

„ADDINOLi jaoks on see projekt järgimine verstapost teekonnal jätkusuutliku ja sõltumatu energiavarustuseni. Kui eelmise aasta oktoobris läks käiku värskelt valminud laohoone katusele rajatud päikesepark, siis nüüd liigume Hypneticu energiasalvestiga sammu võrra edasi, et viia järgnevate aastate jooksul lõpule plaanitud päikesepargi laiendus Leuna tootmiskompleksis,” sõnas ADDINOL Lube Oil GmbH tegevjuht Georg Wildegger. Hypnetic jäi talle silma juba 2021. aasta mais Saksa äriuudiste ajakirjast Wirtschaftswoche, kus noor ettevõte oli pärjatud nädala idufirma tiitliga. Sest ajast peale valitseb võimeka tandemi moodustava staažika määrdeainetootja ja noore tehnoloogiafirma vahel proaktiivne koostöö.

Hypnetic GmbH arendab alates 2019. aastast esimest detsentraalset ja modulaarset suruõhk-energiasalvestit, mis töötab hüdraulilisel põhimõttel ja on ette nähtud tööstuslikuks kasutuseks. Pikka aega ja paljude koostööpartnerite kaasabil arendatud Hypneticu energiasalvesti kahesuunaline energia muundamise põhimõte ja innovaatiline soojustagastuse kontseptsioon aitavad kindlustada majanduslikud eelised samaväärse akupanga ees. Neid innovaatilisi lahendusi testitakse alates 2021. aastast Hypneticu prototüübis, mida noor ettevõte käitab koostöös Hannoveri Leibnitzi ülikooli elektriliste energiasüsteemide instituudiga. Lisaks toetab Hypneticut energiasalvestusprojektide elluviimisel konsultatsioonifirma 3Energie-Consulting, kes jagab oma kogemusi ja oskusteavet ning paneb paika strateegilised tugipunktid.

„Ühine pilootprojekt on meile tunnustuseks raske töö eest, mida oleme teinud Hypneticu energiasalvesti arendamisel. Loomulikult tahame oma esimese projektiga praktikas tõestada oma tehnoloogia võimekust ning tagada sellega endale eduka turulepääsu, “ võtab ühise ettevõtmise kokku Hypneticu kaasasutaja ja tegevjuht Alexander Börgel.

Georg Wildegger (vasakul) ja Alexander Börgel (paremal) on valmis paljutõotavaks koostööks (©Matthias Kuch)