Kolmapäeval, 3. juunil kell 15.00 toimus Tartus, Ülenurme tehnopargis Addinoli oluline suursündmus, mille raames pandi nurgakivi Addinoli Ida-Euroopa keskusele. Büroo- ja laohoone ametlik avamine on plaanitud 9. septembriks 2009 ehk täpselt kümme aastat pärast Addinol Mineralöl Marketing OÜ Tallinna harukeskuse avamist. Hoone ehitus läheb maksma ligi 13 miljonit krooni.

Saksamaa õlikontserni Addinol Lube Oil GmbH Eesti tütarettevõte Addinol Mineralöl Marketing OÜ on tegutsenud pea 17 aastat, olles 1992. aastal Eestis üks esimesi Lääne päritoluga õlifirmasid. Tänaseks on Addinol Eesti õlituru liider, koordineerides Põlvast rahvusvahelise õlikontserni toodete müüki nii Venemaal, Ukrainas, Valgevenes, Lätis, Leedus, Moldovas, Bulgaarias kui ka Soomes.

Addinol Lube Oil GmbH tegevjuht ja üks omanikke Georg Wildegger ütleb: „Addinol on ettevõte, kes investeerib palju just tootearendusse ja on tuntud oma innovaatiliste toodete ning arengu poolest. Seetõttu on Addinoli müük mõnes spetsiaalõli valdkonnas vaatamata kehvale majanduskliimale suurenenud lausa 50% ning olenemata kriisist on Addinol seadnud endale väga kõrged eesmärgid. Selleks, et oma eesmärke täita, tuleb teha suuri investeeringuid nii Saksamaal, Eestis kui ka näiteks Hiinas. Keskus Tartus kui kombineeritud lao- ja büroohoone on kindlasti Addinoli Ida-Euroopa eduka tuleviku nurgakivi.“

Väga positiivne ja oluline Eesti majanduse jaoks on ka see, et Addinoli Ida-Euroopa keskus on jätkuvalt Eestis, mitte Venemaal ega Lätis. Keskusest juhitakse Addinoli määrdeainete müüki kõikidele Ida-Euroopa turgudele.

Addinol MM OÜ ärijuht Tiina Suija räägib: „Kui meenutada 1999. aastat Eestis, oli toona samuti tegemist väga raske ja keerulise majandusolukorraga, kuid Addinol on alati käinud oma rada ja täna on ettevõte väga rahul, et otsustati tookord Tallinnasse oma maja ehitada. Samuti on ka täna, aastal 2009, majandusseis raske, kuid vaatamata sellele otsustati rajada Ida-Euroopa keskus just Tartusse.“
Georg Wildegger lisab investeeringu kohta järgmist: „1998. aastal, kui planeerisime Tallinna esindust, polnud majandusolukord Eestis nii hull kui praegu, aga see siiski ei heiduta meid. Meil on täna oma konkreetsed plaanid ja eesmärgid tuleviku suhtes. See annab kindlust ja julgust ujuda vastuvoolu. Meie investeeringud langevad alati majanduslanguse ajale ja me ise nimetame neid antitsüklilisteks investeeringuteks.“

Addinoli Ida-Euroopa keskus pole tavaline maja, vaid selle projekteerimisel ja ehitusel on järgitud eelkõige keskkonna- ja energiasäästlikku mõtteviisi. Võib öelda, et tegemist on rohelise majaga. Keskuse ehitamine pole Addinolile niivõrd kasumlik projekt kuivõrd investeering tulevikku ja keskkonnasäästlikkusse. Hoone on väga läbimõeldud ja omab ranget kontseptsiooni. Hoonel on näiteks spetsiaalsed maa sisse paigaldatud õlipüüdjad, et õnnetuse korral ei satuks õli ei maapinda ega kanalisatsiooni, vaid ettenähtud õlikogumismahutitesse. Kütteks kasutatakse maakütet, kus maasoojuspump võtab enamuse vajaminevast küttest maa sisse akumuleerunud päikeseenergiast. Ettevõtte kulutusi hoone elektritarbimisele vähendatakse ka selle võrra, et näiteks laokatus on varustatud katuseakendega, mis võimaldavad valgel ajal ära kasutada päiksevalgust.

Addinoli Ida-Euroopa keskuses on 500 m2 büroopinda ja 800 m2 laopinda koos muude ruumidega. Hoone ehitaja on Levi Ehitus OÜ ja projekteerinud ning vastutav arhitekt on Anne Valing NOVEL arhitektuuribüroost. Keskuse ehitamist aitab finantseerida Sampo Pank.