Käesoleva aasta 1.–3. veebruaril toimus Saksamaal Müncheni lähedal Rosenheimis esmakordselt mahukas rahvusvaheline määrdeõlide-, tehnohoolduse- ja triboloogiaalane konverents-mess OilDoc 2011. Tegemist oli selle valdkonna ühe olulisema üritusega, millest võttis osa 400 oma ala spetsialisti 24 erinevast riigist. Addinol esines konverentsil kahe märkimisväärse ettekandega ja oli messil esindatud oma stendiga.

OilDoc 2011 konverents oli kohtumispaik eelkõige kogemustega inseneridele, määrdeainete ekspertidele ning samuti juhtivatele teadus- ja arendusspetsialistidele, kuid kohal oli ka palju kõrgelt hinnatud teadlasi ja tunnustatud tehnohoolduseksperte pea kõikidest tööstusharudest.
Teiste hulgas olid kohal esindajad sellistest suurtest ettevõtetest nagu Liebherr Hydraulikbagger, Vestas A/S, SKF, Smurfit Kappa, Siemens AG, Addinol ja paljud teised.

Tegemist oli ainulaadse sündmusega, kus ettevõtted said tutvuda kõige uuemate teadusuuringute tulemuste ja praktiliste meetoditega määrdeainete vallas ning vahetada infot ja kogemusi.

Väga hea meel on tõdeda, et kohal olid ka paljud Addinoli töötajad ja partnerid: Jürgen Deckert, Frank Merbitz, Mayka Nehrkorn, Hans-Jürgen Scholz ja Sven Köhler Saksamaalt, Addinol Venemaad esindas Vladimir Gutkevich, Addinol Eestist oli kohal Meelis Orgla ning Soome partnerfirmast olid kohale tulnud Terhi Hendricksson ja Jouni Astola.

Kolmepäevane mahukas konverents pakkus osalejatele kõrgekvaliteedilist programmi, mille raames peeti ligi 90 sisukat ettekannet maailma juhtivate spetsialistide poolt. Töös oli pidevalt kolm loengusaali, seega sai külastaja ise valida loengud, mis talle kõige rohkem huvi pakkusid.

Addinol Lube Oil GmbH-st esinesid ettekannetega Addinoli teadus- ja arendusosakonna juhataja Jürgen Deckert teemal „Õlianalüüsid õlivahetusintervallide optimeerimiseks biogaasimootorites“, mille raames tutvustati Addinoli ainulaadset õli tööea valemit, selle aluseid ja kasutamist. Alates 2008. aastast on sellega määratud üle 3500 kliendispetsiifilise õlivahetusintervalli. Käitaja jaoks selgitatakse välja konkreetselt tema seadmele sobiv efektiivseim õlivahetusintervall.

Tööstusmäärdeainete tootejuht Mayka Nehrkorn esines teemal „Baasõlide keemilised ja füüsikalised parameetrid ning nende mõju tööstus- ja mootorsõidukite määrdeainete kvaliteedile“, kus kirjeldati põhjalikult baasõlide valitud kvaliteedikriteeriumide kompleksset hindamist ja nende edaspidist kontrollimist. Lõppude lõpuks sõltub neist kõrge jõudlusega määrdeainete edukas arendamine.

Jürgen Deckerti ja Mayka Nehrkorni ettekanded leidsid publiku hulgas ülimalt positiivset vastukaja ning näitasid muljetavaldavalt Addinoli töötajate erialast pädevust.

Addinol MM OÜ Eesti turu juht Meelis Orgla sõnul oli tegemist äärmiselt toreda ja vajaliku konverentsiga, kus lühikese aja jooksul jagati väga palju huvitavat ja kasulikku informatsiooni. Näiteks toob ta välja ühe teemana Skandinaavias ja Saksamaal üha enam populaarsust koguva biolagunevate õlide segunemise mineraalsete õlidega. Uuringute käigus on selgunud, et probleem pole mitte baasõlide segunemises, vaid hoopis mineraalõlide lisandipakettides ning seda eriti juhul, kui mineraalõli sisaldab tsinki.

Veel toob Meelis Orgla välja põneva teema „mootoriõli silindrisisene kulumine“. Uued teaduslikud uuringud lükkavad varasemad arvamused ümber ja näitavad hoopis seda, et küsimus pole õlikao puhul mitte õli aurustumises, vaid õli viskoossuses, mis tähendab, et silindrisisene õlikadu on suurem, kui õli viskoossus on suurem.

Konverentsiga samal ajal toimus keskuse suursugustes ruumides tõeliselt mahukas mess, kus rahvusvahelised ettevõtted tutvustasid oma uusimaid tooteid, nagu nt lisandeid, määrdeaineid, määrimisseadmeid, filtertehnikat, andureid, keskmäärdesüsteeme ja palju muud.