Tänavu Eestis oma 20. tegutsemisaastat tähistav ADDINOL Lube Oil OÜ jätkab edukat koostööd Rally Estonia korraldajatega. Juba kolmandat aastat järjest ehk alates Rally Estonia sünnist on ADDINOL olnud Baltikumi suurima autospordisündmuse ametlik õlipartner ja suursponsor.

„ADDINOL on Rally Estonia korraldaja ja endise rallisõitja Urmo Aavaga koostööd teinud juba 6 aastat ning hea on näha, kuidas Urmo on muutnud selle ralli Baltikumi suurimaks autospordisündmuseks ja seda just tänu oma rahvusvahelistele suhetele rallimaailmas. Rally Estonia pakub võistlejatele päris kindlasti maailmatasemel konkurentsi igas võistlusklassis. Need kaks tulist päeva Lõuna-Eestis annavad kinnitust, et ralli on tõepoolest eestlastele südamelähedane spordiala. ADDINOLil on suur au aidata kaasa Rally Estonia eesmärgile saada autospordi suursündmuseks ka rahvusvahelises mastaabis,” räägib ADDINOL Lube Oil OÜ Baltimaade turujuht Meelis Orgla, kes ka ise aktiivselt rallit sõidab ning auto24 Rally Estonia 2012 võistlustest osa võtab.

20.–21. juulil Lõuna-Eesti mägistel teedel sõidetav auto24 Rally Estonia teeb Eesti autospordi ajalugu. Esmakordselt toimub tänavu Eestis autospordi Euroopa meistrivõistluste etapp ning selle aasta ralli raames toimuv auto24 Rally Estonia Historic on FIA European Historic Sporting Rally Championship sarja etapp.

„Kuna tänase seisuga pole Rally Estonia võistlusjuhend veel kinnitatud ja registreerimine ei ole alanud, siis ei saa ma midagi ametlikult väita, kuid mitteametlikult käib töö maailma absoluutse tipu Eestisse meelitamise suunas. Omalt poolt loodan stardis näha vähemalt 6 kuni 7 WRC autot, 10 kuni 15 Super 2000 autot ja 30 kuni 40 N4 klassi autot – kokku ca 200 autot. See on number, millele teistel maailma rallidel pole väga midagi vastu panna. Sellise kvantiteedi juures on konkurents igas võistlusklassis tihe ja N4 klassis ülitihe,” räägib Rally Estonia OÜ direktor Urmo Aava.

auto24 Rally Estonia 2012 raja kogupikkus on 435 km, mille raames sõidetakse 12 kiiruskatset kruusal kogupikkusega 162 km. Otepää linnas sõidetakse ka üks linnakatse pikkusega 5,2 km, kuhu on asetatud ka auto24 tehistrampliin.
Ralli hooldusala ja võistluskeskus on Tehvandi staadionil Otepääl.
Rallipassi hind on 15 eurot, mis tagab pääsu kõigile kiiruskatsetele ja hooldusalale.

auto24 Rally Estonia 2012 sõidetakse 20.–21. juulil Lõuna-Eesti teedel ja tegu on Eesti, Läti, Balti ja NEZ autoralli meistrivõistluste etapiga ning FIA European Historic Sporting Rally Championship sarja etapiga.