Sel aastal toimub Saksamaa Biogaasi Assotsiatsiooni (Fachverband Biogas e. V.) mess 3.–5. veebruaril Hannoveris. Kui veel möödunud aasta alguses olid biogaasi sektori väljavaated Saksamaal tooraine hinnatõusu ja ebakindla taastuvenergiaalase seaduskorralduse tõttu pigem tagasihoidlikud, siis 2009. aasta algus ennustab taas edu. 2008. aasta juulis võeti Saksamaal vastu Taastuva energia seaduse (EEG) uus eelnõu, mis pakub eeliseid eeskätt loomakasvatusega tegelevatele väikeettevõtetele. Ka teistes Euroopa riikides, nagu nt Itaalias, Hispaanias või Prantsusmaal, oodatakse järgnevatel aastatel kasvumäärade tõusu. Nende positiivsete väljavaadete taustal arvestab Biogaasi Assotsiatsioon ka sel aastal ca 3000 huvilisega ja 180 väljapanijaga.

Addinol Lube Oil GmbH suutis 2008. aastal edendada Saksamaal veelgi oma gaasimootoriõlide ADDINOL MG 40-Extra Plus ja MG 40-Extra LA kasutamist. Nõudlus biogaasijaamadele sobilike gaasimootoriõlide järele on oluliselt suurenenud ka teistes riikides, nagu nt Eestis, Lätis, Valgevenes, Slovakkias ja Tšehhis.

Addinoli gaasimootoriõlid MG 40-Extra Plus ja MG 40-Extra LA sobivad ideaalselt kasutamiseks biogaasijaamade gaasimootorites, kuid nad leiavad üha enam kasutust ka kaevandus-, prügila- ja heitveegaasi jõul töötavates jaamades. MG 40-Extra Plus õlile on väljastanud oma litsentsid juhtivad gaasimootoritootjad MTU Onsite Energy (MDE), MAN, MWM (Deutz Power Systems) ja GE Jenbacher. MG 40-Extra LA omab MWM (Deutz Power Systems) litsentsi kasutamiseks kõikide gaasiliikide korral. Õlide eriti veenvaks müügiargumendiks on nende oluliselt pikem kasutusiga. Lisaks on tagatud silindrite ja kolbide suurepärane puhtus ning ülimalt efektiivne korrosiooni- ja kulumisvastane kaitse. Peale selle pakub Addinol väga erilist teenust: lähtudes meie kogemustest selles valdkonnas ning mahukate käituskatsete ja arvukate kasutusjuhtude vältel mõõdetud andmetest, selgitame ühiselt välja optimaalseima, Teie gaasimootorile sobiva õlivahetusintervalli, arvestades seejuures Teie mootori spetsiifiliste ekspluatatsioonitingimustega.

Loomulikult on Addinol Lube Oil GmbH esindatud ka käesoleva aasta biogaasi messil. Kaasas uhiuus brošüür Addinoli gaasimootoriõlidest.

Külastage meid!
3.–5. veebruar 2009,
Hannoveri messiväljak,
hall nr 7, messiboks nr 434