Parim praktika: puidutööstuse pidevpressid

Pressiliinid esitavad lintide, painde- ja rullvarraste ning kettide määrimiseks kasutatavatele määrdeainetele kõrgeid nõudeid. Puitkiudplaatide tootmisel valitsevad ca +240 °C kuni +255 °C maksimumtemperatuurid, lindi liikumiskiirus ulatub kuni 600 N/mm2 surve all 90 meetrini minutis. Sellele lisandub puidutööstusele iseloomulik tolmune, niiske ja keemiliselt agressiivne keskkond (liimid, eraldusained). Püsivalt kõrged temperatuurid, mis on taolistele masinatele tüüpilised, soodustavad määrdeaine jääkide, lakisette ja korbatanud sadestiste kogunemist ketilülidele, varrastele, lintidele ja rullidele. Nad mõjutavad negatiivselt lindi, paindevarraste ja keti ühtlast liikumist ning võivad kiiresti põhjustada terve masina seiskumise.

Parim praktika: edukas õlivahetus Dieffenbacheri pressides Shandongis (Hiinas)

Shandongi tehases tasus ADDINOL Belt Lube HT määrdeainete kasutamine end meie kliendi jaoks igati ära. Kahel pressil täideti lindi ajam õliga ADDINOL Belt Lube HT 220 ja keti ajam õliga ADDINOL Belt Lube HT 100. Mõlema pressi järelvalvet teostas kohalik teeninduspartner. Tootmisparameetrid, nagu kiudplaadi paksus ja pressiliini kiirus, tagasid ekspluatatsioonitingimuste võrreldavuse. Nii sai dokumenteerida tarbimise enne ja pärast õlivahetust.

Energia- ja õlikulu drastiline vähenemine

Hoolikalt valitud koostisainete tõttu saavutavad ADDINOL Belt Lube HT sarja määrdeained optimaalse paksusega õlikelme kiirekäigulistes seadmetes suurimate koormuste all ja kõrgeimatel temperatuuridel. Sellega tagatakse liikuvate masinaosade parem ja ühtlasem veeremine. Tõhusate manuste tõttu on ADDINOL Belt Lube HT sarjal suurepärased hõõrdetegurid võrreldes konkurentide toodetega. Väiksema hõõrdetakistuse tõttu väheneb koormatud detailide mehaaniline ja termiline koormus, mis pikendab omakorda terve masina tööiga. Ühtlasi paraneb kasutegur, kuna kettide liikuma panemiseks läheb vaja vähem energiat

Pärast üleminekut ADDINOL Belt Lube HT 220-le vähenes mõlema pressi energiakulu sarnastes ekspluatatsioonitingimustes kuni 23%. Tänu Belt Lube HT toodetele vähenes oluliselt ka mõlema pressi õlikulu. ADDINOL Belt Lube HT 220-ga töötanud lindi õlikulu vähenes kuni 33% ja ADDINOL Belt Lube HT 100-ga töötanud kettide õlikulu vähenes kuni 21%.

Igat seadet tuleb vaadelda individuaalselt. Belt Lube HT tootesarja eeliste maksimaalseks avaldumiseks võib olla vaja optimeerida määrdeaine juurdevoolu. Üleminekul ADDINOL Belt Lube HT kasutamisele tuleks jälgida keskmäärimissüsteeme, määrdeaine kulu ja elektri tarbimist. Ainult kõiki tegureid arvesse võttes on võimalik tõestada efektiivsuse suurenemist.

ADDINOL Belt Lube HT 220 ja HT 100 nõuetekohasel kasutamisel Dieffenbacheri pidevpressides õnnestus esiteks vähendada hooldus- ja remondikulusid. Teiseks õnnestus vähendada oluliselt määrdeaine kulu ja pressi tööks vajalikku energiat. Need on tulemused, mis pikemas perspektiivis tagavad ka pressi suurema töövalmiduse ja väiksemad kulutused varuosadele.

Igaks otstarbeks sobiv toode
ADDINOL Belt Lube HT 220, HT 100 ja HT 50:

  • Belt Lube HT 220 sobib eelkõige Dieffenbacheri ja Siempelkampi pidevpresside teraslintidele ja rullidele ning Küstersi perioodiliste presside konveieritehnikale.
  • Belt Lube HT 100 sobib ideaalselt kettidele ja paindevarrastele Dieffenbacheri pressides ning rullvarrastele Siempelkampi süsteemides
  • Belt Lube HT 220 sobib eelkõige Dieffenbacheri ja Siempelkampi pidevpresside teraslintidele ja rullidele ning Küstersi perioodiliste presside konveieritehnikale.
  • Belt Lube HT 100 sobib ideaalselt kettidele ja paindevarrastele Dieffenbacheri pressides ning rullvarrastele Siempelkampi süsteemides.
  • Belt Lube HT 50 sobib paindevarraste määrimiseks Dieffenbacheri vanemat tüüpi süsteemides, samuti Siempelkampi ja Küstersi vanematele pressidele.
  • Pumpamine ja jaotamine keskmäärimissüsteemidega, pealekandmine tilkõlitiga või pihustussüsteemidega.