Kuullaagrite määrimine
Kuullaager on veerelaager, mille veerekehadeks on üks või kaks rida kuule. Kuullaagreid kasutatakse väikeste kuni keskmiste radiaalkoormuste vastuvõtmiseks. Masinaehituses ei saa neist üle ega ümber. Autodes leiavad nad kasutust veermiku masinaelemendina. Peale selle läheb kuullaagreid tarvis jalgrattatööstuses, aga ka meditsiini- ja pakenditööstuses. Selleks et kuullaagrid töötaksid nagu vaja, tuleb neid varustada sobiva määrdeainega. Olenevalt kasutustingimustest võib selleks olla kas õli või määre.
Millist õli kasutada kuullaagris?
See, milline õli kuullaagritele kõige paremini sobib, sõltub alati konkreetsetest kasutustingimustest. Määrdeaine tuleb valida koormuse ja keskkonnatingimuste järgi. Üldiselt võib kuullaagrite õlitamiseks kasutada nii mineraalseid kui sünteetilisi õlisid. Sünteetilised õlid õigustavad end peamiselt suurte temperatuurikõikumiste esinemisel tööprotsessis.
Oluline on õlide viskoossus. Kui viskoossus on liiga väike, ei suuda õli kuullaagrite kontaktpindu üksteisest täielikult eraldada. On aga õli liiga viskoosne ehk paks, suureneb määrdeaine hõõrdumine ning tekkida võivad probleemid õli juurde- ja äravoolamisel. Seetõttu peab alati eelnevalt hoolikalt läbi kaaluma, milline õli on Teie masinale kõige sobilikum. Õlisid kasutatakse kuullaagrite määrimiseks siis, kui tegemist on suure pöörlemiskiiruse ja kõrgete temperatuuridega, et tekkivat soojust võimalikult hästi eemale juhtida. Sellistes tingimustes määrivad õlid usaldusväärsemalt kui määrded.
Kuullaagrite määrimine määrdega
Kuullaagrite määrimiseks võib kasutada ka määrdeid. Nad tihendavad laagreid kaitsmaks neid mustuse eest ja ennetavad oma vett tõrjuvate omaduste tõttu korrosiooni teket. Üldjuhul kasutatakse kuullaagrites NLGI 2 või 3 konsistentsiga määrdeid. Määrete konsistents on samaväärne õlide viskoossusega. Määrde konsistents kirjeldab määrde vastupanuvõimet välistest mõjudest tingitud deformatsioonile. Konsistents tuleb valida lähtuvalt ekspluatatsioonitingimustest. Määrdeid kasutatakse väiksemate pöörlemiskiiruste ja madalamate temperatuuride korral.
Võtke ühendust meie tehnilise meeskonnaga
Tooteid puudutavate küsimustega pöörduge palun meie abivalmi meeskonna poole. Selleks täitke allpool oleva kontaktivormi väljad või helistage numbril +372 627 9999.