Tulenevalt autotööstuses toimuvatest arengutest täiendasime oma sortimenti 2023. aasta lõpus veel kahe tootega.

Professional 0530 E8/E11

Mootorite ja heitgaaside järeltöötlustehnoloogiate pidev areng ajendas ACEA-d (Euroopa Autotootjate Ühendust) võtma 2022. aastal kasutusele uued katsed ja jõudlusklassid, mille aluseks on üha rangemaks muutuvad nõuded. Klassid E6 ja E9 asendati klassidega E8 ja E11. E8 ja E11 klassi liigituvad mootoriõlid peavad vastama kõrgematele nõuetele seoses oksüdatsioonikindluse, kolbide puhtuse, kütusesäästlikkuse, heitmete vähendamise ja pika tööeaga.

ADDINOL täiustas menuka Professional SAE 5W-30 õli koostist, vahetades senise manusekomplekti veelgi tõhusama vastu. Tänu koostises tehtud muudatusele lisandub ADDINOL Professional tootesarja veel üks ACEA E8 ja E11 jõudlusklassi nõuetele vastav veokiõli.

ADDINOL Professional 0530 E8/E11 on low SAPS mootoriõli, mis täidab Euro 5 ja 6 heitmestandardi nõudeid, pakub usaldusväärset kaitset korrosiooni ja kulumise eest, minimeerib sadestuste teket ning aitab tänu optimeeritud hõõrdumisele vähendada kütusekulu. Õli on universaalne ja sobib ka külma kliimasse.

ADDINOL Professional 0530 E8/E11 on saadaval alates 2023. aasta detsembri keskpaigast.

Superior 020 P

ADDINOL Superior 020 P on kütusetõhususe suurendamiseks ja CO2 heitmete vähendamiseks arendatud uus õli meie väheviskoossete mootoriõlide valikus. Superior 020 P koosneb kõrge kvaliteediga sünteetilistest baasõlidest ja spetsiaalselt PSA kontserni nõuetele kohandatud manusekomplektist. Uus toode sobib kasutamiseks paljudes PSA kontserni, nagu Citröeni, Peugeot`, Opeli ja Toyota sõidukites, mis on esmakordselt registreeritud alates 2018. aastast ja nõuavad PSA B71 2010 spetsifikatsioonile vastavat õli. Selle eelduseks on edukalt läbitud mootorikatsed, mille käigus mõõdetakse korrosiooni- ja kulumisvastast kaitset, vee eraldusvõimet ja mudasette teket. ADDINOL Superior 020 P on üks väheseid turul pakutavaid tooteid, mis vastab nendele kõrgetele nõuetele.

Mid-SAPS mootoriõli ADDINOL Superior 020 P kindlustab mootori laitmatu puhtuse ja hoiab API SP nõuete kohaselt ära LSPI efekti (Low Speed Pre Ignition). Maksimaalne termiline stabiilsus ja stabiilne viskoossus tagavad usaldusväärse õlituse laias temperatuurivahemikus. Isegi arvukad külmkäivitused suurel võimsusel, mis on tüüpiline hübriidsõidukitele, ei kujuta endast probleemi.

Õlivahetusvälpade märgatav pikenemine, heitmete vähenemine ja suures osas biopõhiste koostisosade kasutamine aitavad vähendada CO2 jalajälge ja pakkuda tarbijale jätkusuutlikku toodet.

ADDINOL Superior 020 P jõuab müüki 2024. aasta esimeses kvartalis.