Mida mõista sukeldusõlituse all?

Sukeldusõlitus on määrimisviis, mis on levinud eeskätt reduktorite puhul. Seejuures paiknevad hammasülekande alumised hambad õlivannis ehk hammasrattad on sukeldunud õlisse. Kui reduktor pannakse tööle, jõuab õli hammasrataste pöörlemise kaudu automaatselt kõikide liikuvate osadeni ja kõikidesse määrimiskohtadesse.

Sukeldusõlituse puhul on väga oluline kontrollida regulaarselt reduktori õlitaset. Kui õlitase on liiga madal, võib ähvardada vaegmäärimine ja kulumine. Liiga kõrge õlitase võib aga põhjustada suurt pritsimiskadu ja õlikulu. Olenevalt reduktori konstruktsioonist on teatud pritsimine sukeldusõlitusel isegi soovitav. Rataste pöörlemisel võibki väike kogus õli laiali pritsides varustada määrimiskohti, mida pole õlisse sukeldatud, nagu nt veerelaagreid.

Millised eelised on sukeldusõlitusel?

Sukeldusõlitus on suhteliselt lihtne meetod reduktorite määrimiseks. Määrimisprotsess on kergesti teostatav, kuluefektiivne ja garanteerib õige õlitaseme korral hea määrimistulemuse. Õli jaotub kogu reduktoris ühtlaselt laiali ja tagab vajaliku jahutuse.

Hammasülekanne on osaliselt sukeldatud õlisse

Võtke ühendust meie tehnilise meeskonnaga

Tooteid puudutavate küsimustega pöörduge palun meie abivalmi meeskonna poole. Selleks täitke allpool oleva kontaktivormi väljad või helistage numbril +372 627 9999.