Hammasrataste määrimine

Hammasrattaid kasutatakse ülekannetes pöörlemiskiiruse ja pöördemomentide ülekandmiseks ja muutmiseks. Seejuures räägitakse hammasülekannetest. Hammasülekanded koosnevad vähemalt kahest võllist, millel paiknevad hammasrattad on omavahel tihedas hambumises. Hammasülekanded on laialt levinud nii tööstuses kui mootorsõidukites, sest nad kindlustavad suurepärase jõuülekande, töökindluse, pika tööea ja suure kasuteguri ning nõuavad vähe hoolt. Selleks et hammasrattad kannaksid jõudu üle võimalikult väikeste kadudega ja selleks et säästa materjali, peavad määrdeained moodustama hõõrdepindade vahele eraldava kelme. Hammasülekannete määrimisviisidest kohtab tööstuses sageli sukeldusõlitust.

Meie õliga püsib Teie reduktor pikka aega töökorras

Määrdeained hammasülekannetele

Ülekannete hammasrattad töötavad suure koormuse all ja võivad ebapiisava hoolduse tõttu ära kuluda. Hoolimata karastatud materjalist ja parimast pinnakvaliteedist võib neil esineda kontaktväsimust või mikropitingut. Taolised pinnakahjustused võivad oluliselt lühendada hammasülekande tööiga. Sobiv määrdeaine hoiab need kahjustused ära. Tööstuslikele hammasülekannetele soovitame nt ADDINOL Eco Gear sarja, et Teie reduktor oleks parimal võimalikul moel hoitud.

Transmissiooniõlide tüüpilised omadused:

  • tõhus kaitse kulumise ja korrosiooni eest
  • optimeeritud hõõrdumisomadused
  • hea koormustaluvus
  • pikk kasutusiga, pikad vahetusvälbad
  • vähene vahustuvus
  • kuumakindlus ja hea külmvoolavus olenevalt ekspluatatsioonitingimustest

See, millist määrdeainet Teie hammasülekanne vajab, sõltub alati konkreetsest rakendusest. Kõne alla tulevad erinevate manustega mineraalsed või sünteetilised õlid. Mõningatel juhtudel võivad sobida ja plastsed määrded. Kui Te ei tea, millist määrdeainet Teie masin vajab, küsige meilt nõu.

Määrdeainete ülesanne on hõõrdepaari võimalikult hästi eraldada

Võtke ühendust meie tehnilise meeskonnaga

Tooteid puudutavate küsimustega pöörduge palun meie abivalmi meeskonna poole. Selleks täitke allpool oleva kontaktivormi väljad või helistage numbril +372 627 9999.