ADDINOLi mootoripesuõli

Regulaarne puhastamine aitab pikendada mootori tööiga ja suurendada võimsust. Mootor vajab efektiivseks töötamiseks pidevat hoolt, mis tähendab kvaliteetse ja sobiva mootoriõli kasutamist, õli vahetamist etteantud intervallide järel ning mootori regulaarset läbipesu. ADDINOL FLUSHING OIL SUPER on tõhus loputusõli, mis puhastab mootori põhjalikult vana õli jääkidest ja sadestustest.

Meie mootoripesuõli

Kõikidele turbolaaduriga ja turbolaadurita bensiini- ja diiselmootoritele.

Kuidas mootoripesuõli toimib?

Kogu pakendi sisu (0,5 l) kallatakse enne õlivahetust töösooja mootorisse. Seejärel lastakse mootoril 10 minutit töötada tühikäigul erinevatel pööretel. Nii jõuab pesuõli kõikide oluliste mootori osadeni, nagu nukkvõlli, kolvirõngaste ja klapisäärteni. Manused (detergendid) leotavad detailidele kogunenud setted lahti. Detergendid hoiavad mustuseosakesed heljumis, et need voolaksid koos mootoriõliga paremini välja. Nüüd pannakse mootor seisma ja lastakse pesuõliga vedeldatud vana õli süsteemist välja. Pärast seda võib kallata mootorisse värske õli.

Millised eelised on mootori läbipesul?

Õlivahetusele eelnev läbipesu puhastab mootori täielikult vanast õlist ja sinna ladestunud setetest. Ehkki tänapäevased mootoriõlid sisaldavad detergente, mis hoiavad mustuse heljumis, küllastuvad nad ükskord ja nende toime ammendub. Kui õli manused ei seo enam hõljuvaid osakesi, ladestuvad need mootoriosadele. Ühel hetkel on kolbide liikumine takistatud ja mootor hakkab kulutama rohkem energiat, mis avaldub kütusekulu ja heitkoguste suurenemisena. Mootoripesuõlid seovad endaga mustust ja hoolitsevad selle eest, et värske õli saaks ilma saastumata töötada puhtas mootoris. Pesuõli kasutamine ennetab muda teket mootoris. Mootori tööiga pikeneb ja tänu efektiivsele määrimisele suureneb ka mootori töövõime.

Mootoripesuõli hoiab mootori sisemuse puhtana

Millised sõidukid vajavad mootori läbipesu?

Põhimõtteliselt saab enne õlivahetust mootori läbi loputada igal autol. Pesuõli kasutamine aitab muuta mootori puhtamaks ja suurendada selle töövõimet. Proovige järele ja veenduge ise. Kasutades mootoripesuõli uuemates sõidukites, vähendate algusest peale setete tekke riski.

Eriti oluline on mootori pesu suure läbisõiduga autode puhul. Kui õli on läbi töötatud, tasub mootori puhastamine pesuõliga end igal juhul ära. Ka vanemat tüüpi sõiduautode mootorid, milles on kasutusel vanema generatsiooni mootoriõlid, tuleks enne õlivahetust läbi loputada. Siin on mootori läbipesu vajalik seetõttu, et kasutatav mootoriõli ei hoia tihtipeale mootorit piisavalt puhtana. Eemaldage setted ja metallipuru, enne kui kallate mootorisse uue õli. Teie mootor on Teile selle eest tänulik.

Ettevaatust vanasõidukitega!

Vanaaegsed sõidukid ei pruugi mootori läbipesu hästi taluda. Vanasõidukite mootorites on setete olemasolu mõneti isegi tervitatav, sest nad aitavad mootorit tihendada. Eemaldades mootorist kõik setted, võib mootoriruum hakata lekkima. Sealt edasi ähvardab juba mootoririkke oht. Peske vanasõiduki mootorit ainult kriitiliste probleemide esinemisel, milleks on näiteks jahutusvedeliku tungimine mootorisse või äärmuslik mudasete. Sellisel juhul on mootor vaja nagunii põhjalikult ära puhastada. Töökorras vanasõiduki mootorit ei soovita me pesuõliga läbi loputada.