ADDINOL Anti-Seize Paste GAL kasutusel Galvex kuumtsinkimistehases

25.04.2008

Euroopa suurim kuumtsinkimistehas Galvex/Estonia tsingib aastas 500 000 tonni teraslinti. Teraslint kastetakse sulatsinki, mille temperatuur ulatub +542 °C-ni. Töötlusfaasis fikseerib tsingirull lindi liikumist läbi kuuma sulatsingi vanni. Tsingirull ise on kinnitatud roostevabade poltide ja mutrite abil plaatidele. Iga viie päeva järel tuleb poldid ja mutrid lahti ühendada, et vahetada välja kulunud keraamilised laagrid. Nende demontaaž põhjustas pidevalt suuri raskusi, kuni kasutusele võeti ADDINOL Anti-Seize Paste GAL.

Tsingirulli kinnitamiseks kasutatavad poldid ja mutrid on valmistatud roostevabast materjalist. Poltide läbimõõt on 22 mm ja pikkus 190 mm. Üheks kasutuskorraks kulub kokku 12 polti ja mutrit, mida vahetatakse keraamiliste laagrite kulumise tõttu iga viie tööpäeva järel.

Tsingivannis valgub sulatsink paratamatult ka poltliidete ja ühendusplaatide vahele. Jahtudes tsink aga hangub ja selle tulemusel keevitusid poldid ja plaadid niivõrd tugevasti kokku, et Galvex pidi demontaaži käigus lõikama poldid ketaslõikuriga katki. Seetõttu polnud aga võimalik polte teistkordselt kasutada. Lisaks nõudis plaatide avamine suurt füüsilist jõudu ja eritööriistu. Plaatide avamiseks kulus tavaliselt neli tundi. Avamise käigus lõigati 12 polti ja mutrit pooleks, mis muutis nad kasutuskõlbmatuks. Pidevalt uute poltide ja mutrite ning ketaslõikuri ketaste hankimine tõi kaasa märkimisväärselt suuri väljaminekuid. Pealegi kulus sellisele lisatööle väga palju aega.

Galvex Estonia pöördus abi saamiseks ADDINOL Mineralöl Marketing OÜ ekspertide poole Tallinnas. Eesmärgiks oli leida lahendus, mis võimaldaks polte ja mutreid kergemini avada ja mitmekordselt kasutada. Esimesed katsetused ei andnud erilisi tulemusi. Siis aga tegi ADDINOL Mineralöl Marketing OÜ ettepaneku võtta kasutusele Addinoli pasta ADDINOL Anti-Seize Paste GAL.

Seda hõbehalli spetsiaalpastat kasutatakse peamiselt montaaži- ja eraldusmäärdena. Pasta on valmistatud valitud sünteesõlidest, spetsiaalsest tahkestist, peenestatud tahketest määrdeainetest ja värvilistest metallidest. Pastat võib kasutada temperatuuridel -40 °C kuni +1200 °C. ADDINOL Anti-Seize Paste GAL on eriti tõhusaks osutunud kasutamisel kõrgetel temperatuuridel. Ta leiab kasutust üldises masinaehituses, terase- ja valtsimistehastes, keemiatööstuses, paberitööstuses, elektrijaamades ja mäetööstuses.

Galvexis lisati tsingirulli koostamisel Addinoli pastat Anti-Seize Paste GAL iga liite ja ühenduse vahele. Tsingirulli eelsoojendusel kuni temperatuurini +530 °C valgub pasta ka kõige kitsamatesse ühenduste vahedesse, moodustades seal tõhusa kaitsekihi.

Tarmo Pertlas, Galvex Estonia tehniline hooldusjuht, sõnas pärast ADDINOL Anti-Seize Paste GAL esimesele viiepäevalisele kasutusele järgnenud demontaaži: „Tsingirulli demontaažil pärast selle viiepäevalist tööd tsingivannis saime esmakordselt avada poltühendused ilma suuremate probleemideta. Sama juhtus ühendusplaatidega, ka need avanesid probleemideta. ADDINOL Anti-Seize Paste GAL kasutuselevõtuga hoidsime kokku tööaega, kulutusi roostevabadele poltidele ja aega ühendusplaatide lahtivõtmisel. Plaatide avamiseks ei pea me enam kasutama ketaslõikurit. Polte ja mutreid saame nüüd ühe korra asemel kasutada kolm korda!“

© 2015 ADDINOL Lube Oil OÜ / Kontaktid / Sisukaart