Addinoli 80. juubeli auks korraldatud koolitusel esitleti ettevõtte ambitsioonikaid eesmärke

16.05.2016

Tänavu tähistab Addinol Lube Oil OÜ emaettevõtte Saksamaal oma 80. juubelisünnipäeva. Seda tähistatakse väärikalt ja lugupidavalt oma töötajate ja koostööpartnerite hulgas nii Saksamaal kui ka kogu maailmas, kuna inimesed on ettevõtte suurim väärtus.

Juubelipidustuste esimene suurem sündmus toimus mai alguses, kui Addinol Lube Oil OÜ korraldas oma Eesti, Läti, Leedu, Valgevene ja Ukraina töötajatele koolitusreisi Saksamaale Münchenisse.

Koolituse esimene osa viis Addinoli meeskonna Saksa sõltumatu õlilabori Oelchecki poolt loodud OilDoc Akadeemiasse, mis on spetsialiseerunud määrdeaineteemalistele koolitustele. Oildoc Akadeemia juhataja Rüdiger Krethe pidas ettekande määrdeainetest ja nende tähtsusest tänapäeva masinates. 

Loengust jäi kostma sõnum, et kahjuks kiputakse pahatihti õlisid alahindama, kuna nende hind moodustab uue masina hinnast alla 1%. Mis juhtub aga masinaga siis, kui õli ei täida oma otstarvet nii nagu vaja või kui masinas ei ole õige õli? Härra Rüdiger Krethe sõnul võib see muidugi masinat kahjustada ja põhjustada ettenägematuid kulusid ning ta tõi selle illustreerimiseks ühe näite: „Suures hüdropressis võib õlivahetusele kuluda kaks tööpäeva. Õli maksumus on umbes 20 000 €, kuid hüdropressi tööseisak võib ettevõttele maksma minna kuni 1 mln €, kahepäevane seisak põhjustaks juba 2 mln € suuruse lisakulu, mida tegelikult olnuks võimalik vältida.“ 

Ettekande järel arutleti aktiivselt teemal, kuidas läbi õlimajanduse parema korraldamise saavutada kokkuhoidu määrdeainete kulus ning kuidas protsesse optimeerida. 

Samal päeval esines oma ettekandega ka Addinol Lube Oil GmbH tegevjuht Georg Wildegger, kes andis ülevaate Addinoli arengutest maailmas ja esitles esimese majanduspoolaasta tulemusi. 

Härra Wildeggeri ettekandest kuuldus, et vaatamata Addinoli kiirele kasvule ja arengule, millele on suuresti kaasa aidanud uued innovaatilised tooted, on nii Venemaa kui Ukraina turul ja Saksamaal esinenud ka tagasilööke.

Addinol Lube Oil GmbH tegevjuhi sõnul on aga Ukraina ja Venemaa turud tänaseks stabiliseerunud ja ka Saksamaal on juba sõlmitud kokkulepped uue suure kaubandusketiga OBI. Samuti on käesolevast majandusaastast olemas uued koostööpartnerid Prantsusmaal, Suurbritannias, Taanis, Rootsis, Araabia Ühendemiraatides ja mujal maailmas.

„Et ka edaspidi kindlustada kõik oma koostööpartnerid kvaliteetsete Saksa toodete ja kiirete tarnetega, on Addinolil kavas sellel aastal laiendada nii oma tootmist kui ka laohooneid,“ teatas härra Wildegger. Ta lisas: „Addinol ei puhka loorberitel, vaid sammub edasi oma ambitsioonikate eesmärkide täitmise poole.“

Uue hoone nurgakivi panek toimus 2016. aasta aprillis.

Järgmisel päeval jätkas huvitava ettekandega Addinol Lube Oil OÜ tegevjuht Tiina Suija, kes andis ülevaate arengutest Ida-Euroopa riikides.

„Möödunud majandusaasta oli raske eelkõige Venemaa ja Ukraina müügilanguste ja kohalike valuutade nõrgenemise tõttu. Kuid tänaseks oleme jälle nina ülespoole tõstnud ja loodame väga, et suudame kasvukursil ka püsida,“ lausus Tiina Suija oma kõnes. 

Tema sõnul annavad meile selleks kindluse emafirma uued innovaatilised tooted, tänu millele suudetakse oluliselt kaasa aidata oma klientide määrdemajanduse arengule ja klientide kasumlikkuse suurenemisele. Samuti on 25 aastaga Eestise loodud tugev kompetentsikeskus, kus nõustame tehniliste küsimuste osas oma kliente Eestis, Lätis, Leedus, Valgevenes, Venemaal, Ukrainas, Moldovas ja Bulgaarias.

Päeva teise loengu pidas Addinol Lube Oil OÜ tehnikadirektor Anna Murašina, teemal „Addinoli gaasimootoriõlide ja määrete eelised võrreldes konkurentidega“.

Addinoli koolitusreis oli sisutihe ning selles osalenud partnerite hinnangul olid mõlemad päevad väga informatiivsed ja innustavad. 

Kõlama jäid lubadused, et meie järgmise koolituskohtumise ajaks tänavu oktoobris Tartus saame näha ilusaid kasvunumbreid nii Balti riikides kui ka Ukrainas ja Valgevenes. 

 


© 2015 ADDINOL Lube Oil OÜ / Kontaktid / Sisukaart