Korduvad küsimused

Lugesin BMW foorumist, et ADDINOLi õli pidi BMW mootorit mustama ja mingit paksu löga tekitama. Kas see vastab tõele? Ise kasutan Addinoli õlisid. Soovitati Castrol õlisid, kuigi tahaksin Addinolile truuks jääda.

Täname Teid tähelepaneku eest, oleme antud teemaga kursis. See, et soovite ADDINOLile truuks jääda, on hea, sest nagu järeldame Teie küsimusest pole Teil isiklikult probleeme ADDINOLi mootoriõlidega olnud. Nagu Te kindlasti olete isegi tähele pannud, on neti kommentaarides (kõikides valdkondades) alati piisavalt palju laimu ja ebakompetentseid ning pahatahtlikke kommentaare ja kommentaatoreid.

Miks peab õli vahetama?

Mootori töötamisel ja kütuse põlemisel tekivad jäägid ja mustus, mille mootoriõli endasse seob, ning seoses sellega kaovad pärast teatud läbisõitu õli määrimisomadused.

Kas korralises hoolduses käies tohib oma õli kaasa võtta?

Loomulikult tohib. Üldiselt ei tee tavalised remonditöökojad erilisi piiranguid.

Õlipakenditel on mitmeid tähiseid, näiteks SAE 10W-40 jne. Mida need tähendavad ja milliseid tähiseid on õli ostes kõige olulisem jälgida?

Näiteks SAE (Society of Automotive Engineers) näitab õli viskoossusklassi, millega märgitakse neljataktiliste mootorite õlide voolavust.

Mille järgi teen kindlaks, milline õli sobib minu masinasse?

Taas kord soovitan usaldada auto kasutusjuhendit või õlimüüja kompetentsi.

Kas poest ostetud õli on keeruline vahetada? Kui palju seda üldse ostma peaks?

Sõltub auto ehitusest ja võimalustest õli vahetada. Enamasti ei ole see keeruline toiming ja enamikul juhtudel ei ole vaja ka tõstukit.

Mis erinevus on mineraalsel, poolsünteetilisel ja täissünteetilisel õlil?

Sünteetilised õlid taluvad raskeid tingimusi (külm-kuum) mitmeid kordi paremini kui mineraalsed, samuti on nende tööiga pikem.

Kui mul on diiselmootoriga auto, kas siis peab erilisi õlisid kasutama?

Sõltub, kas on veo- või sõiduauto – nende õlid on erinevad.

Kas mineraalõlisid võib segada sünteetiliste õlidega?

Vastus ei ole ühene. Reeglina ei ole soovitav sünteetilisi ja mineraalseid õlisid segada, eriti veel erinevate firmade erinevaid õlisid.

Ära vaeva pead fantaasiatega. Parimad määrdeainespetsialistid annavad Sulle kiiresti abi. Saada oma küsimus siit või helista numbril 627 9999.


© 2015 ADDINOL Lube Oil OÜ / Kontaktid / Sisukaart